42. KROŚNIEŃSKIE SPOTKANIA TEATRALNE

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1, Krosno

Termin: 8-27 listopada 2021

Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP:

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)

Godziny otwarcia kasy RCKP:

poniedziałek – piątek 10.00-17.30 oraz na godzinę przed wydarzeniem

oraz w sprzedaży online:

https://bilety.rckp.krosno.pl/

Informacje dodatkowe: wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS. Do odwołania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcja rąk. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Wkrótce rozpocznie się kolejna – 42. edycja Krośnieńskich Spotkań Teatralnych. W ciągu trzech listopadowych dni zaplanowano trzy wydarzenia dedykowane miłośnikom teatru. Uzupełnieniem i nowością tegorocznego święta teatru będzie podzielenie imprezy na dwa odrębne wydarzenia: pierwsze dedykowane dorosłej widowni, drugie – skierowane do najmłodszego widza i realizowane w ramach nowych „Małych Spotkań Teatralnych”, podczas których zobaczymy dwa spektakle. Krośnieńskie święto teatru – a teraz w zasadzie dwa – każdego roku daje publiczności okazję do chłonięcia piękna teatru i coraz cenniejszych inicjatyw podejmowanych w tej dziedzinie przez artystów.

PROGRAM

8 listopada 2021, godz. 19.00

SELFIE.COM.PL”

Teatr MY Production, Warszawa

Obsada: Dorota Pomykała, Monika Mazur, Piotr Zelt, Tomasz Ciachorowski

Bilet: 100 zł, ulgowy 90 zł

18 listopada 2021, godz. 19.00

ZA ROK O TEJ SAMEJ PORZE”

Teatr BAGATELA, Kraków

Obsada: Magdalena Walach, Wojciech Leonowicz, Kamila Pieńkos

Bilet: 100 zł, ulgowy 90 zł

27 listopada 2021, godz. 19.00

STROICIEL GRZEBIENI”

Teatr KTO, Kraków

Obsada: Elżbieta Wójcik, Jacek Buczyński, Tadeusz Łomnicki, Jacek Joniec, Maciej Słota, Paweł Rybak

Bilet: 60 zł, ulgowy 50 zł

O spektaklach

Selfie.com.pl”, Teatr MY Production, Warszawa

Obsada: Dorota Pomykała, Monika Mazur, Piotr Zelt, Tomasz Ciachorowski

Nawiązywanie relacji między ludźmi jeszcze nigdy nie było tak proste jak dziś. Dzięki mediom społecznościowym, żeby z kimś porozmawiać, nie trzeba nawet otwierać ust. Można mieć setki znajomych i nigdy się z nimi nie spotkać. Ale znaleźć prawdziwą miłość, stworzyć prawdziwy związek i być ze sobą na zawsze, jest ciągle tak samo trudno. Wiedzą o tym Brygida i Gerard, których małżeństwa zakończyły się przed czasem. Teraz próbują pomóc swoim dorosłym już dzieciom. Brygida ma trzydziestoletnią córkę Julię, która żyje w świecie romantycznych powieści. Gerard ma trzydziestoletniego syna, który żyje w świecie gier komputerowych. Jedno zdjęcie – selfie powoduje, że przyglądają się nie tylko sobie, ale swojemu życiu i chcą, żeby życie ich dzieci było inne. Niezależne od siebie Brygida i Gerard postanawiają ściągnąć ich na ziemię i znaleźć dla nich partnera, ogłaszając się w mediach społecznościowych. Zanim dojdzie do happy endu, Julia i Pawelek muszą dać sobie szansę, żeby szansa pojawiła się także między Brygidą i Gerardem. Bo szansa jest zawsze, tylko trzeba działać.

Za rok o tej samej porze”, Teatr Bagatela, Kraków

Obsada: Magdalena Walach, Wojciech Leonowicz, Kamila Pieńkos

Za rok o tej samej porze (Same Time, Next Year)

Zrodzony z przypadku romans Doris i George’a nieoczekiwanie staje się związkiem na całe życie. Jak to się jednak udało, skoro gospodyni domowa i księgowy mieszkają z rodzinami na dwóch końcach kraju? Magdalena Walach i Wojciech Leonowicz zdradzają nam, jak kochać się przez wiele lat, widując tylko raz do roku.

Sztuka kanadyjskiego dramatopisarza Bernarda Slade’a od 1975 nie schodzi ze scen teatralnych na całym świecie. Przebój budzący sympatię widzów i entuzjazm krytyki został już w trzy lata po prapremierze przeniesiony na duży ekran. W rolach głównych wystąpili Alan Alda i Ellen Burstyn. W nagraniu improwizacji muzycznych udział wzięli: Kamila Pieńkos, Przemysław Branny, Wojciech Leonowicz, Maciej Sajur, Artur Sędzielarz, Adam Szarek, Kosma Szyman, Marcel Wiercichowski.

Stroiciel grzebieni”, Teatr KTO, Kraków

Obsada: Elżbieta Wójcik, Jacek Buczyński, Tadeusz Łomnicki, Jacek Joniec, Maciej Słota, Paweł Rybak

Tekst i reżyseria: Krzysztof Niedźwiedzki

Muzyka: Jerzy Zając

Najnowszy spektakl Krzysztofa Niedźwiedzkiego przenosi widza w obszar na granicy światów. Umrzeć jest łatwo, ale zapewnienie sobie komfortu „po drugiej stronie” może być nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza gdy zamiast w rodzinnym Krakowie, zostało się pomyłkowo pochowanym na podhalańskim cmentarzu. Tadeuszowi – głównej postaci tej komedii – przydarzyła się właśnie taka historia. W zasadzie mógłby się z tym pogodzić, gdyby nie pewien wyjątkowo irytujący szczegół, który nie pozwala mu spoczywać w pokoju. Próby wybrnięcia z kłopotu rodzą całą serię komicznych sytuacji powodujących, że można się przewrócić w grobie – oczywiście ze śmiechu.

„Stroiciel grzebieni” to spektakl teatralny z pięknym widokiem na Tatry, humorem nie tylko w czarnym kolorze, góralskim folklorem w tle, urną z prochami w roli głównej i jazdą bez trzymanki Zakopianką na trasie Murzasichle – Kraków. A wszystko w myśl zasady: dobry humor to nie są żarty!

Źródło: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie