Historyczny Pejzaż Podkarpacia

„Historyczny Pejzaż Podkarpacia”

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnych społeczności, które są dumne ze swojej historii, Agencja „OBIEKTYW” tworzy cykl filmów dokumentalnych „Historyczny pejzaż Podkarpacia” pokazujący ważne dla regionu, ale mało znane wydarzenia historyczne.

Zainteresowanych nabyciem filmów naszej produkcji zapraszamy do kontaktu z redakcją:
tel. 13 493 80 06, e-mail: redakcja@tvobiektyw.pl

 

 

 

 

Fabularyzowana opowieść o Nikiforze Krynickim, malarzu, najwybitniejszym twórcy prymitywizmu. Film opowiada o jego ostatnich dniach życia spędzonych w sanatorium gruźliczym w Foluszu koło Jasła.

Historia utworzenia w Iwoniczu Zdroju w 1944 roku republiki partyzanckiej.
Losy kurierów beskidzkich, w czasie II wojny światowej. W filmie przedstawiono sylwetki kurierów, m. in. Jana Łożańskiego i Aleksandra Rybickiego.
Autentyczna historia uwolnienia więźniów z więzienia w Jaśle w nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 roku. Sześciu żołnierzy Kedywu Armii Krajowej w spektakularny sposób pod nosem niemieckiej żandarmerii uwolniło 66 więźniów politycznych, dając szansę ucieczki kolejnym 67 osobom. O akcji mówiły alianckie radiostacje i pisała niemal cała prasa podziemnej Polski.
Film opowiada o pobycie Prymasa Polski Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komańczy, gdzie był przetrzymywany w czasie internowania w latach 1955-56. Scenariusz filmu został oparty na historycznych materiałach archiwalnych, wspomnieniach siostry Bogumiły oraz pamiętnikach samego Prymasa Wyszyńskiego.
„Łukasiewicz - nafciarz, romantyk” - film dokumentalno-fabularny o wybitnym Polaku, którego celem jest popularyzacja mało znanej historii o życiu i działalności nietuzinkowej osobowości, wizjonera, filantropa, dobrego i sprawiedliwego człowieka, a przede wszystkim patrioty - Ignacego Łukasiewicza. Premiera filmu odbyła sią 12 kwietnia 2019 roku w Jaśle.