15 Nocne Teatralia Strachy szukają wolontariuszy!

W dniach 8-10 września w Krośnie już po raz 15 zagości Festiwal Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy. Impreza od lat nasyca podkarpackie miasto magią rozmaitych, fascynujących zjawisk i form twórczości niezależnej, stając się jednym z większych oraz najbarwniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski. Sukces kolejnych, corocznych edycji Festiwalu zależy jednak nie tylko od organizatorów i artystów, ale również prężnie działającego Strachowego Wolontariatu. Właśnie rusza nabór, który wyłoni wolontariuszy na 15 Nocne Teatralia Strachy.

Strachy – połączone siły na rzecz sztuki alternatywnej

Festiwal Nocne Teatralia Strachy, organizowany przez Stowarzyszenie Teatr s.tr.a.c.h. we współpracy z Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza, zajmuje trwałe, istotne miejsce w kulturalnym krajobrazie Podkarpacia. Z kolejnymi edycjami zachęca do wspólnej podróży przez nowe, wyjątkowe doznania, związane z wielobarwnym światem sztuki alternatywnej. Co roku na zaproszenie odpowiadają twórcy i widzowie z całej Polski, a nawet i zagraniczni goście. W dniach 8-10 września 2022, już po raz 15 zyskają oni szansę na udział w atrakcyjnych wydarzeniach teatralnych, fotograficznych, filmowych, muzycznych oraz wielu innych.

Sami organizatorzy przyznają, że Nocne Teatralia Strachy nie byłyby tu, gdzie są, gdyby nie szczególna pomoc ze strony Strachowego Wolontariatu. Moc twórczej pracy i pozytywnej energii, jaką zapewniają należące do niego osoby, sprawia, że każda kolejna edycja imprezy szczyci się znakomitym przygotowaniem i wyjątkową atmosferą. Dlatego znów rusza nabór, który wyłoni Wolontariuszy uczestniczących w realizacji 15 Festiwalu Nocne Teatralia Strachy.

Zostań Wolontariuszem 15 edycji Strachów!

Festiwal od dawna wspiera ruch wolontariatu na rzecz kultury. A sami Strachowi Wolontariusze nie mogą narzekać na brak wrażeń. Realnie przyczyniają się do stworzenia dużego wydarzenia kulturalnego, biorąc udział m.in. w zadaniach z obszaru organizacji sceny i widowni, działaniach dotyczących promocji, a nawet występach artystycznych (np. w ramach teatru ognia). Strachowy Wolontariat daje wiele okazji do rozwoju pasji, zdobycia cennej wiedzy, doskonalenia praktycznych umiejętności oraz poznania ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Jednocześnie oferuje bliski kontakt ze sztuką alternatywną, pierwszeństwo udziału w ciekawych, bezpłatnych warsztatach, upominki w postaci wolontariackiej wyprawki, a także możliwość zrealizowania praktyk studenckich i zdobycia doświadczeń przydatnych w późniejszym życiu zawodowym (nie tylko w sferze kultury). Poza tym, co potwierdzają głosy dotychczasowych Strachowych Wolontariuszy – to świetna zabawa i przygoda, która zostawia po sobie wyjątkowe wspomnienia.

Wolontariuszem 15 edycji Strachów może zostać osoba w każdym wieku, otwarta na świat sztuki alternatywnej, poszukująca możliwości aktywnego, kreatywnego i zespołowego działania w obszarze kultury, chcąca w ciekawy, rozwijający sposób spędzić czas wolny. Jeśli to o Tobie mowa – wystarczy, że wypełnisz i prześlesz formularz dostępny pod adresem: https://forms.gle/ms61EHjpRdtSJYPTA

Zgłoszenia odnośnie naboru do Strachowego Wolontariatu 15 edycji Festiwalu Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy można przesyłać do 15 lipca 2022. Po zamknięciu naboru, jego wyniki zostaną rozesłane drogą mailową. Z wyłonionymi osobami organizatorzy Festiwalu skontaktują się także telefonicznie.

Więcej informacji na temat Festiwalu i Strachowego Wolontariatu na stronie internetowej www.nocneteatralia.pl a także na Facebooku czy Instagram (@nocneteatraliastrachy).

Materiał nadesłany