15 nowych przypadków zakażenia w regionie

Liczba zakażonych koronawirusem w regionie wzrosła do 209. Przed chwilą resort zdrowia poinformował o 15 nowych przypadkach zakażenia. Wśród nich są 4 osoby z powiatu krośnieńskiego i 3 z powiatu jasielskiego.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u: starszego mężczyzny z powiatu przeworskiego (izolacja), kobiety w sile wieku z powiatu przeworskiego (izolacja), mężczyzny w sile wieku z powiatu przeworskiego (izolacja), kobiety w sile wieku z powiatu jasielskiego (izolacja), mężczyzny w sile wieku z powiatu jasielskiego (izolacja), kobiety w sile wieku z powiatu jasielskiego (izolacja), starszej kobiety z powiatu krośnieńskiego (hospitalizacja), dziecka z powiatu krośnieńskiego (izolacja), kobiety w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizacja), starszej kobiety z m. Rzeszowa (hospitalizacja), młodego mężczyzny z powiatu tarnobrzeskiego (hospitalizacja), starszego mężczyzny z powiatu przeworskiego (izolacja), mężczyzny w sile wieku z powiatu krośnieńskiego (izolacja), mężczyzny w sile wieku z powiatu krośnieńskiego (izolacja) oraz starszego mężczyzny z m. Rzeszowa (izolacja).

Na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1563 osób, a 14 911 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 177 osób.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o 3 kolejnych osobach, które wyzdrowiały (kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego, młody mężczyzna z powiatu rzeszowskiego oraz młoda kobieta z powiatu sanockiego, wszyscy przebywali w Szpitalu w Łańcucie).

Łącznie na terenie powiatu krośnieńskiego zakażenie Covid-19 potwierdzono u 14 osób, w samym Krośnie u 2. Z kolei na terenie powiatu jasielskiego zakażenie potwierdzono u 15 osób.