16. Krośnieńskie Święto Fotografii

Krośnieńskie Kółko Fotograficzne Kuźnia Światła zaprasza po raz 16. na Krośnieńskie Święto Fotografii. Jest to cykliczne wydarzenie kulturalne, prezentujące ambitną, czarno-białą, amatorską fotografię. Organizatorami imprezy są: „Kuźnia Światła”, Agencja wydawniczo-fotograficzna GRAFFIA i Spółdzielczy Dom Kultury Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

fot. Edyta Gonet
fot. Edyta Gonet

W ramach 16. edycji święta Kuźnia pokaże 5 tematycznych wystaw fotograficznych.

Będzie można zobaczyć fotografię krajobrazową i reportażową, a także debiutanckie zdjęcia uczestników najmłodszej stażem grupy kółka. Michał Urbanek zaprezentuje autorską wystawę pt. „Skarby drewnianej architektury sakralnej”, połączoną z promocją książki o tym samym tytule. Kolorowym akcentem będzie wystawa Krośnieńskiej Grupy Fotograficznej Camera Obscurra pt. „Świat dziecka”, prezentowanej uprzednio na Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych w Rzeszowie. Będzie możliwość rozmowy o zdjęciach, wymiany doświadczeń, spotkania z autorami prac. Będą też konkursy i niespodzianki, a wszystko to tylko w jeden, niepowtarzalny wieczór! Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

fot. Michał Urbanek

16. Krośnieńskie Święto Fotografii odbędzie się 15 października (piątek) o godzinie 17.30 w Spółdzielczym Domu Kultury Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ul. Kisielewskiego 2. Impreza potrwa do godz. 20.30. Wstęp wolny.

fot. Zbigniew Sanocki

Kuźnia Światła jest społeczną, niekomercyjną inicjatywą, której celem jest nauka fotografii. Spotkania trwają nieprzerwanie od 2007 roku, a wzięło w nich udział już ponad 100 osób. Kuźnia jest też laureatem kilkunastu nagród i wyróżnień przyznawanych przez Wojewódzki Dom Kultury w ramach Podkarpackich Konfrontacji Fotograficznych w Rzeszowie.

TERAZ MOŻESZ DOŁĄCZYĆ DO KUŹNI!
Zapraszamy amatorów – miłośników fotografii – do wzięcia udziału w spotkaniach Krośnieńskiego Kółka Fotograficznego Kuźnia Światła. Nie wymagamy: znajomości fotografii, doświadczenia w robieniu zdjęć, posiadania profesjonalnego sprzętu fotograficznego.
Pierwsze spotkanie uczestników nowej grupy odbędzie się w Krośnie 15 października br. (piątek) w Spółdzielczym Domu Kultury Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Rozpocznie się po zakończeniu Krośnieńskiego Święta Fotografii czyli ok. godz. 20.00 i będzie trwało około godziny.

Obecność na tym pierwszym spotkaniu jest bardzo ważna! Serdecznie zapraszamy!