30. Finał WOŚP w Rzeszowie: 30 stycznia koncerty, wyjątkowy hymn i moc bezpłatnych atrakcji!

Hasło 30. Finału WOŚP to „Przejrzyj na oczy” – środki zebrane w ramach akcji będą przeznaczone na zakup urządzeń do diagnozowania i leczenia chorób narządu wzroku. Z tej okazji w wielu miastach w Polsce przygotowano mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.

30. Finał WOŚP: Atrakcje w Rzeszowie

Zabawa w stolicy Podkarpacia rozpocznie się już o godzinie 11.45 wspólnym przemarszem spod Radia Rzeszów w stronę Rynku, wolontariuszy z trzech rzeszowskich sztabów WOŚP, wolontariuszy z psami oraz przedstawicieli Rzeszowskiego Klubu Morsów „Sopelek”.

Przy Rynku (od strony ul. Mickiewicza) zaparkują między innymi pojazdy opancerzone, samochody rajdowe, angielska taksówka. W Rzeszowskich Piwnicach zaprezentują się Koła Naukowe Politechniki Rzeszowskiej. Będzie można zobaczyć łazik marsjański, bolid, roboty lego, i inne atrakcje.

Na płycie Rynku odbędą się między innymi pokazy psów, rysowanie karykatur, pokaz pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych, morsowanie. Będą też patrole konne i koń drewniany do ćwiczeń rekrutów z lancą i szablą. Najmłodszych z pewnością ucieszą dmuchaniec, trampolina i malowanie buziek z animatorami od FlyWall . Rzeszowski Dom Kultury natomiast przygotuje warsztaty artystyczne, między innymi z wykonywania lampionów.

WOŚP 2022: Koncerty w Rzeszowie

Sporo będzie działo się też na scenie. Od 13.00 do 15.30 czas umilą artyści z RDK i Miejskiego Domu Kultury w Rzeszowie, a także wokaliści z Dominika Kindrat Vocal Studio i zespół OPA CUPA. Dalszy program koncertów jest następujący:

• 15:30 – Konrad Dybaś – Mistrz Świata Freestyle Football

• 15.45 – BLANT

• 16.30 – SYMPTONE

• 17.15 – PERSPECTIVE BAND

• 18.15 – DOC

• 19.10 – RSC + rzeszowski hymn WOŚP

20.00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA – FIRE SHOW

• 20.20 – ANIKA DĄBROWSKA

• 21.25 – LORDOFON

Prezydent Konrad Fijołek gra z WOŚP

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek również gra z WOŚP. Na aukcję podarował bilet dla 4 osób na wspólne zwiedzanie Rzeszowskich Piwnic – najnowocześniejszej w Polsce, interaktywnej trasy podziemnej. Rodzina lub grupa przyjaciół, która wylicytuje zwiedzanie, będzie mogła stworzyć wraz z prezydentem drużynę znawców historii Rzeszowa i w trakcie ponad 2 godzinnego przejścia, przeżyć mnóstwo przygód. Uczestnicy otrzymają też pamiątkowy plakat PAKO oraz 4 zestawy gadżetów. Link do licytacji: https://tiny.pl/9jtb3

Rzeszowski hymn WOŚP 2022

Podczas finału swoją premierę będzie miał też hymn WOŚP 2022 nagrany przez artystów z Rzeszowa i okolic. To utwór „Jest jeszcze ocean”, którego autorem i kompozytorem jest Robert Bartusik. Piosenka była już hymnem WOŚP w latach 90., a obecnie zyskała nowe brzmienie. Rzeszowski hymn WOŚP 2022 został nagrany w należącym do Estrady Rzeszowskiej Estrada Studio, a teledysk w Rzeszowskich Piwnicach. W projekcie wzięli udział: Małgorzata Boć – wokal, Dominika Kindrat – wokal, Ewa Siembida – Jachym – wokal, Marcin Iżela – wokal, Konrad Baum – wokal, Zbigniew Działa – wokal, Sebastian Stachurski – wokal, gitary, Wojciech Kwieciński – bas, Przemek Nycz – perkusja , Władysław Wiater – saksofon, Marcin Dyś – instrumenty klawiszowe.

INFORMACJA NA TEMAT SZTABÓW WOŚP

W Rzeszowie będą działały 3 sztaby:

– Główny Sztab #3984 MDK Rzeszów – 145 wolontariuszy, adres: ul. Piłsudskiego 25, 35-074 Rzeszów

– Sztab #1405 Szkoła Podstawowa Nr 25 – 90 wolontariuszy, ul. Starzyńskiego 17, Rzeszów.

– Sztab #6358 Związek Kynologiczny w Polsce, Oddział w Rzeszowie – 30 wolontariuszy z psami, ul. Żwirki i Wigury 8, Rzeszów.

Ważne linki:

Link do eskarbonki Sztabu: https://eskarbonka.wosp.org.pl/hqh9f8

Link do Aukcji Allegro: https://allegro.pl/uzytkownik/kasiamw2

Link do strony Sztabu na FB: https://www.facebook.com/sztabwospmdkrzeszow

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa