3,2,1… Motywacja! Warsztaty online dla dzieci z Tomaszem Samojlikiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci na warsztaty 3,2,1… Motywacja! z Tomaszem Samojlikiem w ramach projektu Do CZYTANIA! Gotowi! Start!

Warsztaty odbędą się 11 grudnia (piątek) online. O godz. 14.00 biblioteka zaprasza dzieci w wieku od pięciu do ośmiu lat, natomiast o 16.00 dzieci od dziewięciu laty wzwyż.

Tomasz Samojlik – naukowiec, pracownik Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży, zajmuje się zawodowo badaniem historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej. Swoje doświadczenie naukowe wykorzystuje przy rysowaniu komiksów, pisaniu książek i wymyślaniu najróżniejszych okołoksiążkowych projektów, w których dzieli się przyrodniczymi fascynacjami. Autor książek: O rety! Przyroda, Ambaras, serii Żubr Pomponik oraz komiksów Ostatni żubr, Żubr Żorż, Ryjówka przeznaczenia, Norka zagłady, Bartnik Ignat i skarb puszczy, Powrót rzęsorka. Dwa komiksy – Umarły las i Nieumarły las powstały we współpracy z Adamem Wajrakiem.

Warsztaty będą oparte na książkach z serii “Żubr Pompik” oraz na leporello “Pikotek chce być odkryty”. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się m.in. czym jest leśny savoir-vivre oraz motywacja.

Warsztaty odbędą się na platformie Zoom.

Link do warsztatów (dla dzieci +5 lat) o godz. 14.00 : https://zoom.us/j/95087293402?pwd=WHZJOW9UZDdCZGFoSnAxdEhEcWdGdz09

Link do warsztatów (dla dzieci +9 lat) o godz. 16.00

https://zoom.us/j/95997159038?pwd=YTkrM0piVStwNC9IRlNYMUtsY1diQT09

Linki do spotkań na platformie Zoom będą aktywne 10 minut przed spotkaniem.

Instrukcja logowania:

W przypadku pierwszego logowania do aplikacji Zoom, po kliknięciu w link należy zainstalować ją na swoim komputerze, następnie kliknąć Join meetingJoin with computer audio. (Można też zainstalować ją wcześniej). Osoba hostująca spotkanie ze strony biblioteki wpuści uczestnika z tzw. poczekalni na spotkanie. Aby udostępniać innym uczestnikom spotkania swój obraz, należy mieć włączoną kamerę (ikonki mikrofonu i kamery znajdują się w lewym dolnym rogu). Natomiast dźwięk proszę włączyć tylko, gdy będzie potrzeba komunikacji z innymi uczestnikami. Proszę o wcześniejsze sprawdzenie, czy macie Państwo aktywne połączenie z Internetem oraz sprawne i właściwie ustawione kamerę, głośniki i mikrofon.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle “FAMILIARIS”.

Projekt Do CZYTANIA! Gotowi! Start! dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło: MBP w Jaśle