4,5 tys. kombinezonów trafi do podkarpackich szpitali

Samorząd województwa zakupił 4,5 tys. sztuk kombinezonów ochronnych dla podkarpackich szpitali. Pierwsze 2,5 tys. trafi do pięciu wojewódzkich szpitali w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu. Pozostałe zostaną przekazane do sztabu zarządzania kryzysowego. Zakup został sfinansowany ze środków unijnych.

„Już prawie 20 mln uruchomiliśmy na pierwsze zakupy. Po partii maseczek trafiają do nas kombinezony. Przekazujemy część do naszych szpitali wojewódzkich, natomiast 2000 zdecydowaliśmy, że przekażemy pani wojewodzie do sztabu kryzysowego, który na bieżąco śledzi zapotrzebowania w całym regionie. To jest pomoc dla ochrony zdrowia” – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Wstępnie na wsparcie medyczne samorząd zaplanował przeznaczyć 50 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. Na początek uruchomione zostały zakupy za ponad 20 mln zł. Decyzje jaki sprzęt jest potrzebny i gdzie trafia podejmuje Komitet Sterujący programem, w którym są wojewoda, marszałek i Podkarpacki Inspektor Sanitarny.

Fot. Sebastian Kieszkowski Biur Prasowe UMWP