78 rocznica zdobycia więzienia w Jaśle

Dziś w związku z 78 rocznicą Akcji Pensjonat o godz. 20.00 w Jaśle pod pomnikiem Armii Krajowej (obok budynku sądu) rozpocznie się IX Jasielski Marsz Wolności im. Pułkownika Stanisława Dąbrowy-Kostki pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła ku czci uczestników i ofiar tej akcji.

Po montażu słowno-muzycznym, w towarzystwie zapalonych pochodni zebrani wyruszą trasą „odskoku” uczestników akcji w kierunku Żółkowa, by na placu przed kościołem zapalić symboliczny ogień pamięci, odczytać okolicznościowy apel i odśpiewać ze specjalnie przygotowanych śpiewników kilka pieśni żołnierskich i partyzanckich. Marsz zakończy się ok. godziny 22.00.

Burmistrz Miasta Jasła i Zarząd Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej zapraszają również na kolejną uroczystość poświęconą temu wydarzeniu, która odbędzie się 8 sierpnia.

By przypomnieć sobie akcję przeprowadzoną przez oddziały Armii Krajowej w Jaśle, w której sześciu żołnierzy w spektakularny sposób uwolniło z niemieckiego więzienia 66 więźniów politycznych zapraszamy do obejrzenia trailera przygotowanego przez Telewizję Obiektyw.