Art Celebration, Electro East, Nachum i RSC w kolektywach, czyli muzyczne atrakcje na Europejskim Stadionie Kultury

Już 24 czerwca w Rzeszowie startuje Europejski Stadion Kultury. Na uczestników czeka ponad 50 bezpłatnych atrakcji, w tym liczne koncerty. Jakie muzyczne gwiazdy staną na festiwalowych scenach?

Od 24 do 26 czerwca w stolicy Podkarpacia odbędzie się największy w regionie festiwal kulturalny – Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury. ESK to co roku kilkadziesiąt bezpłatnych wydarzeń muzycznych, teatralnych, wystaw, warsztatów, spotkań. Tym razem będzie ich łącznie ponad 50, w tym kilka koncertów.

Pierwszego dnia festiwalu w Parku Sybiraków odbędzie się Koncert Główny, który rozpocznie się o godzinie 20.00 występem Kaśki Sochackiej. Dalej usłyszymy tzw. kolektywy, czyli duety polsko – zagraniczne. Zaśpiewają Ania Rusowicz, Julia Belei, Viki Gabor, Malena, Afromental, Tautumeitas, Król, Alyona Alyona. Wydarzenie będzie transmitowane w TVP 2.

25 czerwca z kolei zaplanowano cykl koncertów w Klubie Festiwalowym w fosie Zamku Lubomirskich pod nazwą Electro East, który rozpocznie się o godzinie 19.30 koncertem ATLVNTY. To najnowsze muzyczne wcielenie Kasi Golomskiej i Kamila Durskiego znanych wcześniej jako Lilly Hates Roses. Debiutancki album duetu bazujący na elektronicznych beatach oraz soulowej energii z elementami alternatywnego rapu i nowofalowego popu zdobył uznanie krytyków i branży muzycznej. Dalej usłyszymy LUNĘ, która jako pierwsza Polka i jedna z 35 młodych, obiecujących wokalistek na świecie została zaproszona do akcji na rzecz kobiet Spotify Equal, a jej wizerunek prezentowany był na słynnym nowojorskim Time Square. Electro East zamknie występ grającej dzień wcześniej na Koncercie Głównym Alyony. Artystka jeszcze niedawno była urodzoną na ukraińskiej wsi przedszkolanką, pełną kompleksów i złych myśli. Dziś jest gwiazdą hip-hopu o międzynarodowym zasięgu, wzorem dla wielu kobiet walczących ze swoimi kompleksami.

26 czerwca także będzie obfitował w koncertowe atrakcje. O godzinie 18.00 w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego wystartuje ART CELEBRATION 10TH ANNIVERSARY – THE BEST OF: ADAM BAŁDYCH, JARECKI, WARP TRAVELERS (BERNARD MASELI x DJ EPROM) ROBERT CICHY, MR KRIME, AC BAND. Pomysłodawcy koncertu: Bartłomiej Skubisz i Zbigniew Jakubek postanowili sięgnąć po grupę sprawdzonych artystów ale zaprosić również tych, których nie udało się gościć w poprzednich latach. Więcej o tegorocznej edycji Art Celebration można przeczytać tutaj: https://www.facebook.com/events/2903830209925551. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można pobrać tutaj: https://estrada.rzeszow.pl/bilety/.

Także 26 czerwca zaplanowano jeszcze dwa inne koncerty – w Klubie Festiwalowym o 19.00 usłyszymy muzykę żydowską w ramach projektu Nachum (Bilińska/Moretti/Pękala/Trzaska/Zylberberg), który ma przypomnieć postać i zinterpretowany na nowo repertuar rzeszowskiego kompozytora i pieśniarza żydowskiego pochodzenia – Nachuma Sternheima. Festiwal zakończy się mocniejszym brzmieniem – o godzinie 21.00 zagra RSC – w bardzo niecodziennym wydaniu, bo w duetach z artystkami z Ukrainy (Valentiną i Sofią Harmatiuk).

Pełny program ESK 2022 dostępny jest tutaj: https://stadionkultury.pl/program/.

Źródło: Estrada Rzeszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.