Automaty do sprzedaży biletów MKS działają już na krośnieńskich przystankach

Od piątku 8 marca działają w Krośnie trzy  biletomaty.  Automaty znajdują się  na przystankach: przy Szpitalu Wojewódzkim, na pl. Monte Cassino oraz na ul. Grodzkiej (przystanek Kino). Można w nich kupić tradycyjne bilety papierowe i elektroniczne (miesięczne, elektroniczna portmonetka).

Automaty do sprzedaży biletów posiadają wielofunkcyjny ekran dotykowy umożliwiający „dialog” z klientem podczas transakcji, w tym m.in. rodzaj biletu, rodzaj ulgi, liczbę biletów, formę płatności, potwierdzenie transakcji.

Automaty obsługują płatności przy użyciu monet oraz kart płatniczych, akceptują rozpoznawalne monety o nominałach: 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł, posiadają zabudowany inteligentny system wydawania reszty.
Obsługa płatności z udziałem kart płatniczych realizowana jest kartą stykową organizacji płatniczych VISA i Master Card – transakcje potwierdzane wprowadzeniem nr PIN na Pinpadzie lub kartą zbliżeniową Visa PayWave, Mastercard PayPass.

Biletomat przy ul. Grodzkiej

Bilety elektroniczne zakodowane na Krośnieńskiej Karcie Miejskiej występujące jako elektroniczna portmonetka na przejazdy jednorazowe i elektroniczne bilety okresowe są obsługiwane przez automat biletowy po włożeniu karty do czytnika przeznaczonego do obsługi tej karty. Możliwy jest również zapis na karcie biletów okresowych i doładowań zakupionych przez sklep internetowy ebilet.mks-krosno.pl.

Bilety papierowe zakupione w automacie należy skasować niezwłocznie po wejściu do autobusu.

Biletomaty zakupione i uruchomione zostały w ramach realizowanego przez Miasto Krosno projektu pn. „Rozwój transportu niskoemisyjnego na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 

inf. prasowa, UM Krosno