Będzie więcej przestrzeni przyjaznej pieszym w centrum Rzeszowa

Kolejne parklety – czyli miejsca służące odpoczynkowi złożone z ławek oraz zieleni pojawią się w centrum Rzeszowa. Jedną z lokalizacji jest plac Farny.

Powiększenie strefy przyjaznej pieszym Konrad Fijołek zapowiedział podczas ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej. Ta obietnica jest sukcesywnie wprowadzana w życie. Jedną z pierwszych decyzji Konrada Fijołka jako prezydenta Rzeszowa było usunięcie samochodów z okolic ratusza. Kolejne decyzje to wyłączenie z ruchu części ulicy Mickiewicza i Joselewicza, gdzie w miejscach zajmowanych wcześniej przez samochody powstały kawiarniane ogródki.

W maju tego roku przy ul. Słowackiego, w pobliżu skrzyżowania z ul. Kościuszki, ustawiony został parklet, z którego bardzo chętnie korzystają mieszkańcy. Na tym nie koniec. Kolejne parklety, czyli miejsca służące odpoczynkowi, składające się z ławek i zieleni w donicach, pojawią się w dwóch kolejnych miejscach. Pierwszym z nich jest plac Farny, drugim deptak – ul. Grunwaldzka. W przypadku pierwszego miejsca ławki i zieleń ustawione zajmą część placu sąsiadującą z wieżą Farną.

Na ul. Grunwaldzkiej parklety pojawią się przy skrzyżowaniu z ul. Bernardyńską, w sąsiedztwie studni.

Przetarg na zakup parkletów został już ogłoszony. Otwarcie ofert zaplanowane jest na 12 lipca. W drodze przetargu kupione mają zostać: pięć podwójnych ławek z oparciem (długość do 2,10 m), pięć krótkich ławek bez oparcia (długość do 2,30 m), pięć długich ławek bez oparcia (długość do 3,30 m), dziesięć okrągłych stolików/siedzisk, 31 owalnych donic i 10 donic okrągłych. Wykonawca będzie miał do trzech miesięcy od rozstrzygnięcia przetargu na dostarczenie i ustawienie nowych mebli miejskich.

inf. prasowa UM Rzeszów