Bezpłatne szczepienia dla seniorów w Jaśle

W ramach Programu polityki zdrowotnej realizowanego przez Miasto Jasło rozpoczęto bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla osób powyżej 60 roku życia. Szczepienia realizuje Publiczny Miejsko-Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej. Wszystkie zarejestrowane do tej pory osoby zostaną zaszczepione zgodnie z harmonogramem.

W związku z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców szczepieniami i ograniczonym dostępem do szczepionek na rynku farmaceutycznym, szczepienia zostaną podzielone na dwie tury. Pierwsza tura szczepień rozpoczyna się od 1 października br. Kolejna tura rejestracji zostanie uruchomiona, gdy Publiczny Miejsko-Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej pozyska kolejne szczepionki.

– Jednocześnie zaznaczamy, że pozyskanie szczepionek przeciwko grypie jest problemem ogólnopolskim, a nie lokalnym. Niestety na hurtowniach brakuje szczepionek, a apteki często do dyspozycji mają tylko po kilka sztuk. Stąd też prosimy o wyrozumiałość zarówno do zakładu opieki zdrowotnej, jak i Urzędu Miasta w Jaśle, które nie mają żadnego wpływu na dostępność szczepionek – czytamy w komunikacie jasielskiego magistratu.

Źródło: Urząd Miasta w Jaśle