Bezpłatne warsztaty komputerowo-internetowe w krośnieńskiej Bibliotece!

Jak samodzielnie napisać i zredagować tekst na komputerze? Jak przegrać i edytować zdjęcia? Gdzie w internecie sprawdzić pogodę czy rozkład komunikacji miejskiej? Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza seniorów na bezpłatne warsztaty komputerowo-internetowe.

Warsztaty internetowo-komputerowe to pięć spotkań podczas których uczestnicy poznają podstawy obsługi komputera i korzystania z internetu. Program obejmuje m.in.:

naukę samodzielnej pracy z komputerem, m.in. posługiwanie się myszą i klawiaturą, pisanie i redagowanie tekstów, zapisywanie plików, zgrywanie i edytowanie zdjęć,

podstawy obsługi internetu, m.in. wyszukiwania informacji, zakładanie i obsługę poczty e-mail, oglądanie filmów, słuchanie muzyki, mapy online, przydatne strony internetowe.

Warsztaty odbywają się w małych grupach. Każdy z uczestników pracuje na samodzielnym stanowisku komputerowym, w swoim tempie. Osoby zainteresowane mogą przyjść także z własnym laptopem.

Warsztaty będą się odbywać w Filii Nr 6 – Centrum Multimedialne, ul. Ordynacka 6 (Czytelnia internetowa) w następujących dniach: 14.06 (piątek), 17.06 (poniedziałek) 19.06 (środa), 24.06 (poniedziałek), 26.06 (środa).

Zapisy na warsztaty do dnia 11 czerwca br. pod nr. telefonu lub w siedzibie placówki (ul. Ordynacka 6).

Agata Warywoda