Bezpłatne warsztaty rozwijające kreatywność w Krośnie

Program „Projektanci Innowacji PFR”, czyli warsztaty design thinking odbędą się 8 stycznia 2020 r. w godzinach 9:00 – 17:00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. S. Pigonia w Krośnie, ul. Kazimierza Wielkiego 6, sala nr 25.
Organizatorami wydarzenia są Google, Polski Fundusz Rozwoju, Podkarpackie Centrum Innowacji Sp. z o.o. we współpracy z Miastem Krosnem i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. S. Pigonia w Krośnie. 

Podczas warsztatów wykwalifikowani trenerzy będą uczyć kreatywnego myślenia i tworzenia innowacyjnych pomysłów. Program ma wspierać rozwój ekosystemu innowacji w naszym kraju poprzez kształtowanie i rozwijanie umiejętności miękkich, szczególnie wśród osób zainteresowanych kreatywnym myśleniem. Umiejętność ta jest kompetencją przyszłości oraz niezbędną składową rozwoju wielu środowisk, w tym młodych osób, które jeszcze się uczą lub właśnie wchodzą na rynek pracy oraz osób doświadczonych, które już pracują w swoim zawodzie.

Projektanci Innowacji PFR – dla kogo jest ten program?

Głównymi kryteriami uczestnictwa są chęć rozwoju i pracy nad obecnymi i przyszłymi pomysłami. Na warsztatach będzie można m.in. zapoznać się z metodą design thinking. Jak tłumaczą organizatorzy jest to usystematyzowany proces rozwoju pomysłu od początkowej idei do stworzenia prototypu. Trenerzy pokażą jak zidentyfikować realne problemy użytkowników, tworzyć radykalnie innowacyjne rozwiązania i testować stworzone koncepcje produktów i usług. Google chce w ten sposób nie tylko dzielić się doświadczeniem i metodami stosowanymi w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań i technologii, ale również pokazać jak w praktyce wykorzystać tę metodykę.

– Warsztaty są jednym z działań, którymi wspieramy młodych, przedsiębiorczych mieszkańców naszego miasta – informuje dr Tomasz Soliński, zastępca prezydenta Krosna. – Serdecznie zapraszam do udziału wszystkich zainteresowanych. Szczególne zaproszenie kieruję do studentów, osób startujących w biznesie i takich, które myślą o założeniu własnej działalności.  

Liczba miejsc jest ograniczona, zapisz się już dziś! 

Link do rejestracji: https://events.withgoogle.com/projektanci-innowacji-pci-krosno-0801/

Wypełnij formularz zgłoszeniowy i odpowiedz na 3 krótkie pytania. Zależy nam na tym, aby poznać Twoje pomysły i to, nad czym chcesz pracować. Na tej podstawie zostaną wybrani uczestnicy.

– Efektem warsztatów ma być nie tylko zdobycie umiejętności kreatywnego myślenia. Mają one przede wszystkim pozwolić na tworzenie być może wielkich polskich wynalazków na skalę światową – dodaje dyrektor zarządzająca Google Polska Agnieszka Hryniewicz-Bieniek.