Bogdan Miszczak, właściciel Telewizji Obiektyw wśród laureatów Lamp Podkarpackiej Historii 2018

Była to już III edycja Lamp Podkarpackiej Historii. 10 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie redakcja “Podkarpackiej Historii” uhonorowała szczególnie zasłużonych w popularyzacji wydarzeń z historii regionu południowo -wschodniej Polski. Wśród wyróżnionych znalazł się właściciel Telewizji Obiektyw, Bogdan Miszczak.


Nagrody trafiły przede wszystkim do osób o dużych dokonaniach na polu popularyzacji historii, które nie zawsze są powszechnie znane. Laureatami zostali: Grażyna Bochenek – dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów, Krystyna Chowaniec – emerytowany nauczycielem historii i wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Anna Stróż-Pawłowska – historyczka sztuki i muzealniczka, Waldemar Bałda – dziennikarz, autor książek i Bogdan Adam Miszczak – producent, reżyser, właściciel Telewizji OBIEKTYW, pomysłodawca cyklu filmów fabularno-dokumentalnych “Historyczny pejzaż Podkarpacia” .

Laureaci otrzymali lampy naftowe, symbolizujące światło rozświetlające przeszłość oraz przypominające nam o wybitnych postaciach, pionierach przemysłu naftowego w naszym regionie, takich jak Ignacy Łukasiewicz, Tytus Trzecieski czy Jan Zeh.

Uroczystość odbyła się pod honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiej Ewy Leniart, Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla oraz Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca.

Podczas uroczystości wyświetlono trailer powstającego filmu o Ignacym Łukasiewiczu, którego producentem jest Bogdan Miszczak oraz fabularyzowany dokument “Jako w niebie, tak i w Komańczy” opowiadający o okresie internowania w Bieszczadach prymasa Stefana Wyszyńskiego.