Bogdan Miszczak „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

27 maja br. podczas uroczystości z okazji potwierdzenia nadania praw miejskich Jedliczu oraz Dnia Samorządu Terytorialnego, Bogdan Miszczak, właściciel krośnieńskiej telewizji, politolog, z zamiłowania historyk i producent dokumentów fabularyzowanych z cyklu Historyczny Pejzaż Podkarpacia otrzymał odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadane przez Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego.

„Dzisiaj, to tak jakby moje święto, po 27 latach pracy w kulturze, w mediach, takie wyróżnienie „Zasłużony dla Kultury Polskiej” w roku 100 – lecia odzyskania niepodległości. To jest dla mnie szczególnie ważne wydarzenie, w Jedliczu, w mojej miejscowości, gdzie od 27 lat mieszkam. Obchodzimy dziś również 250 – lecie nadania praw miejskich. Więc tych okazji do świętowania jest bardzo dużo” – powiedział Bogdan Miszczak

„W roku jubileuszowym, jako mieszkańcy gminy Jedlicze mamy prawo czuć się szczególnie wyróżnieni, bowiem jeden z mieszkańców gminy otrzymał Honorową Odznakę nadaną przez Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. A jest to znany dziennikarz i producent filmowy, mieszkaniec Jedlicza – Bogdan Miszczak – podkreślała Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik

Podczas uroczystości Nagrodę Burmistrza Gminy Jedlicze za osiągnięcia w dziedzinie kultury otrzymali: Zdzisław Łopatkiewicz, Stanisław Stopkowicz, Jan Gajda, Władysław Inglot, natomiast Nagrodą Samorządowca zostali wyróżnieni Piotr Woźniak i Wiesław Gajda. Wybitni sportowcy gminy Jedlicze otrzymali wyróżnienia.

Uroczystość uświetniły występy dzieci zespołu szkolno – przedszkolnego w Jaszczwi oraz Zespołu Pieśni i Tańca z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.