Borys Budka wsparł Konrada Fijołka

W poniedziałek do Rzeszowa przyjechał przewodniczący Platformy Obywatelskiej, by wesprzeć Konrada Fijołka, wspólnego kandydata opozycji na prezydenta Rzeszowa.

Konrad Fijołek jest osobą która nie została przywieziona przez nikogo w teczce z Warszawy- mówił w Rzeszowie przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. – Jest osobą, która nie musi udawać, że nie przynależy do żadnej partii politycznej, albo wstydzi się swojego promotora ministra sprawiedliwości. Wreszcie nie jest osobą która do niedawna starała się o mandat poparcia do Sejmu od rzeszowian, a potem sama z tego mandatu zrezygnowała. I wreszcie nie jest osobą dla której wybory prezydenckie są tylko poligonem starcia. Nie kandydował na prezydenta Gdańska, a teraz zdecydował się na Rzeszów. Konrad Fijołek jest osobą stąd, jest samorządowcem, a przede wszystkim człowiekiem wskazanym przez mieszkańców Rzeszowa.

W konferencji uczestniczył również poseł Paweł Kowal, a ponadto kolega Konrada Fijołka z Nowego Miasta.

My wiemy o czym mówimy, bo myśmy chodzili po tych chodnikach jeszcze wtedy, kiedy były niewyremontowane i czekały na środki z Unii Europejskiej– mówił Paweł Kowal.- My wiemy o czym mówimy, bo mamy tutaj swoich bliskich. My się rozumiemy kiedy sobie wymieniamy nazwy osiedli i wiosek, które kiedyś były oddzielne a teraz są już w Rzeszowie. I dobrze wiemy jak Rzeszowowi potrzebna jest zmiana. A ja najlepiej wiem, że osobą, która naprawdę tej zmiany może dokonać jest Konrad. Konrad Fijołek może zmienić Rzeszów. Może dać Rzeszowowi nową szansę. Rzeszów potrzebuje nowej wizji. Potrzebuje jeszcze jednego skoku cywilizacyjnego. Potrzebuje być polską bramą na wschód, dlatego że Rzeszów ma swoje ambicje i aspiracje– mówił Paweł Kowal.

Fot. Biuro prasowe Konrada Fijołka kandydata na Prezydenta Miasta Rzeszowa