Budowa RCK. Prace na ul. Grottgera przedłużone

Trwa budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. W związku z pracami archeologicznymi do 20 czerwca przedłuży się zamknięcie odcinka ul. Grottgera. Po sygnałach od mieszkańców stworzone zostaną miejsca postojowe kiss&ride.

RCK to potężne zadanie składające się z trzech elementów. Pierwszy z nich to budowa parkingu podziemnego na placu przed głównym rzeszowskim dworcem kolejowym. Będzie w nim miejsce dla ponad 100 samochodów oraz miejsca postojowe także dla taksówek, rowerów. Drugi etap to przebudowa układu drogowego w rejonie dworca, która obejmie ul. Grottgera na odcinku od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego. Na skrzyżowaniu Grottgera i Asnyka powstanie rondo. Trzeci etap to przebudowa budynku dworca.

Budowa RCK już trwa. Wykonawca przebudowuje m.in. instalacje podziemne, z których część biegnie pod ulicą Grottgera. W związku z tym konieczne było wyłączenie z ruchu części tej ulicy, na odcinku od ul. Św. Mikołaja do placu Kilińskiego. Przebudowa poprzedzana jest badaniami archeologicznymi. Jedno ze stanowisk archeologicznych znajduje się przy ul. Grottgera, w rejonie hotelu Polonia. Aby mogło zostać ono należycie sprawdzone i zabezpieczone konieczne jest jeszcze kilkanaście dni prac. W związku z tym termin uruchomienia możliwości przejazdu w dwóch kierunkach ul. Grottgera został przesunięty na 20 czerwca.

Ponadto, po sygnałach od mieszkańców, przy ul. Grottgera wyznaczonych zostanie osiem miejsc postojowych kiss&ride, umożliwiających krótkotrwały postój. Miejsca powstaną przy Grottgera, po stronie kamienic. Zostaną uruchomione 20 czerwca.

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.