Cztery pasy ruchu do węzła autostrady Rzeszów Północ

To będzie bardzo ważna dla Rzeszowa inwestycja. Dzięki niej nasze miasto zyska jeszcze lepszy i bardziej komfortowy dojazd czteropasmową drogą do autostrady A4, do węzła Rzeszów Północ – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

We wtorek w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim podpisana została umowa na realizację dużej inwestycji drogowej – przebudowy prawie trzykilometrowego odcinka drogi, od granicy Rzeszowa do węzła autostrady A4 Rzeszów Północ. To zadanie warte 40,5 mln zł, które realizuje Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. – Miasto Rzeszów bierze w tym przedsięwzięciu czynny udział. Część tego przebudowywanego odcinka, blisko kilometr, znajduje się na terenie naszego osiedla Pogwizdów Nowy. Miasto Rzeszów wsparło tę inwestycję kwotą ponad 12 mln zł – mówi prezydent Konrad Fijołek. Przebudową drogi i m.in. poszerzeniem jej o dodatkowe pasy ruchu, chodnik, ścieżkę rowerową zajmie się wybrana w przetargu firma Strabag. Prace mają rozpocząć się już tej wiosny.

Prezydent Rzeszowa we wtorek zapowiedział także realizację kolejnej ważnej inwestycji drogowej. – Lada dzień ogłosimy przetarg na wybór firmy, która przebuduje odcinek ulicy Warszawskiej, od skrzyżowania z ul. Myśliwską w kierunku północnym. Będzie to odcinek o długości prawie kilometra. Istniejąca droga zostanie poszerzona do czterech pasów ruchu, powstanie m.in. także chodnik, ścieżka rowerowa, kanalizacja deszczowa – poinformował Konrad Fijołek.

Realizacja obydwu drogowych projektów, czyli tego, który starostwo powiatowe wykonuje m.in. wspólnie z Rzeszowem jak i drugiego, który miasto wykona samodzielnie spowoduje, że jadąc ulicą Warszawską od centrum Rzeszowa do węzła A4 Rzeszów Północ kierowcy będą mogli na całym odcinku korzystać z komfortowej drogi o czterech pasach ruchu.

Źródło: Urząd Miasta Rzeszów