Czytamy ze smakiem

Czy wiecie, że pokrzywa pod kłującymi włoskami ukrywa bogactwo drogocennych dla zdrowia składników, a w średniowieczu wierzono, że jeden listek bazylii może uchronić przed trującym spojrzeniem potwornego bazyliszka? Jakie inne tajemnice możemy odkryć w kuchni i gdzie szukać kulinarnych inspiracji? Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci do udziału w zajęciach feryjnych pod hasłem „Czytamy ze smakiem”.

– Podczas tegorocznych ferii zimowych będziecie mogli wyruszyć z nami na wyprawę dookoła świata w poszukiwaniu smaków. Poznamy przepisy na smakołyki i wyjątkową dziecięcą literaturę kulinarną. Zobaczymy świat na widelcu i zbadamy wiele przepysznych tajemnic kucharskich. Wspólnie ugotujemy coś pysznego i przeglądniemy naszą kulinarną biblioteczką. Zaostrzymy apetyty na świetną literaturę, odkryjemy tajemne receptury i kucharskie sztuczki. W każdy feryjny czwartek spotkamy się z Wami on-line na warsztatach literacko-kulinarnych, w pozostałe dni o godz. 12.00 zapraszamy do udziału w zabawach w których będziecie mogli sprawdzić swoją wiedzę kulinarną. Tego jeszcze w bibliotece nie było! – informuje jasielska biblioteka.

Spotkania odbędą się za pośrednictwem platformy Zoom

07.01.2021 – Karnawałowe przepisy https://zoom.us/j/95827201143?pwd=Q1lPL2RlZlhER1F4bXJLeWhENGRSZz09

14.01.2021 – Ciasteczko z bajeczką

https://zoom.us/j/95989381626?pwd=Y2xIeVRFR3Z4NERONVZ4dWJFN1R3Zz09

Linki będą aktywne 10 minut przed rozpoczęciem spotkań.

Instrukcja logowania do platformy Zoom:
W przypadku pierwszego logowania do aplikacji Zoom, po kliknięciu w link należy zainstalować ją na swoim komputerze, następnie kliknąć Join meeting→ Join with computer audio. (Można też zainstalować ją wcześniej). Osoba hostująca spotkanie ze strony biblioteki wpuści uczestnika z tzw. poczekalni na spotkanie. Aby udostępniać innym uczestnikom spotkania swój obraz, należy mieć włączoną kamerę (ikonki mikrofonu i kamery znajdują się w lewym dolnym rogu). Natomiast dźwięk proszę włączyć tylko, gdy będzie potrzeba komunikacji z innymi uczestnikami. Proszę o wcześniejsze sprawdzenie, czy macie Państwo aktywne połączenie z Internetem oraz sprawne i właściwie ustawione kamerę, głośniki i mikrofon.

Źródło: MBP w Jaśle