Dagny Mikoś o „byciu i bywaniu” w Teatrze

„Teatr Tutorial” to autorska inicjatywa aktorki Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Dagny Mikoś. Videoblog adresowany jest dla osób rozpoczynających przygodę z teatrem oraz tych, którzy odczuwających bariery względem kultury teatralnej.

Aktorka w każdym z 6 odcinków „Teatr Tutorial” w prosty sposób przybliża widzom różne zagadnienia teatralne. Seria filmów zaczyna się od odpowiedzi na pytanie: „jaki rodzaj teatru i spektaklu wybrać?”, a kończy na wyjaśnieniu szczegółów i niuansów dotyczących: kupna biletów, doboru garderoby czy zachowania podczas przedstawień.

Każdy odcinek został zrealizowany we wnętrzach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie przy wsparciu produkcyjnym Fundacji Rzeszowskiej. Dzięki vlogowi łamane są bariery i rozwiewane są wątpliwości osób mających małe doświadczenie w odbiorze kultury teatralnej.

Projekt wystartował 22 lutego. Kolejne odcinki serii ukazują się co tydzień w soboty o godzinie 20:00 na kanale Youtube Dagny Mikoś (http://youtube.com/c/dagnymikos), a następnie na stronie Fundacji Rzeszowskiej (www.rzeszowska.org.pl/inicjatywy/teatr-tutorial). Finałowy odcinek zaplanowano na 28 marca.

fot. Fundacja Rzeszowska