Darmowe maseczki dla krośnieńskich seniorów

W czwartek (16.04) na terenie Krosna ruszyła akcja “Maseczka dla seniora”. Każdy mieszkaniec, który ukończył 65. rok życia otrzyma bezpłatnie maseczkę ochronną. Początkiem kwietnia Prezydent Miasta Krosna przekazał również 200 sztuk specjalistycznych maseczek ochronnych FFP2 dla Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie.

Do dziś (21.04) rozdysponowano wśród krośnieńskich seniorów ponad 10 000 sztuk maseczek. Już w sześciu dzielnicach i pięciu osiedlach miasta Krosna, rozdysponowano maseczki ochronne dla seniorów. Mieszkańcy dwóch krośnieńskich Domów Pomocy Społecznej zostali także wyposażeni w maseczki. W środę (22.04) Biuro Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krosna planuje zakończenie akcji.

Dla nas wszystkich to trudny czas, dlatego wzajemnie musimy się wspierać. Osoby w wieku 65+ to grupa najbardziej narażona na zakażenie Covid-19. Z troską o nich zainicjowaliśmy akcję “Maseczka dla seniora”, w którą z ogromnym zapałem włączyły się jednostki OSP oraz Rady Dzielnic i Osiedli, za co im bardzo dziękuję. Serdeczne podziękowania należą się także Radnym Miasta Krosna, pracownikom Miejskiego Żłobka “Kolorowe Nutki” w Krośnie oraz Placówki Wsparcia Dziennego “Ogródek Jordanowski”, którzy z dużym zaangażowaniem i poświęceniem wspierali nas logistycznie w sprawnym przeprowadzeniu akcji. Dziękuję raz jeszcze wszystkim osobom, które przyłączyły się do akcji” – mówi Prezydent Miasta Krosna.

Jednostki uczestniczące w akcji “Maseczka dla seniora”:

  • OSP: Białobrzegi, Turaszówka, Polanka, Suchodół
  • Rady Dzielnic i Osiedli: Białobrzegi, Grota Roweckiego, Krościenko Niżne, 1000-lecia, Polanka, Południe, Zawodzie.

Źródło: UM KROSNO