Do 30 czerwca można składać wniosek o zwolnienie ze składek

Za niecałe dwa tygodnie, 30 czerwca, upływa termin, w którym można złożyć wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacania składek do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Wniosek może obejmować umorzenia za trzy miesiące – marzec, kwiecień i maj.

Do 10 czerwca Oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na Podkarpaciu taką formą pomocy objęły już ponad 75 tys. przedsiębiorców na kwotę ponad 333,4 mln zł.

– Kolejne wnioski są na bieżąco rozpatrywane. Jeśli będziemy mieli wątpliwości dotyczące wniosku, skontaktujemy się z przedsiębiorcą e-mailem lub telefonicznie. Informację o rozstrzygnięciu prześlemy pocztą lub dostaniesz ją na PUE ZUS. Aby odebrać odpowiedź z ZUS na PUE ZUS, wystarczy zalogować się do swojego konta – informuje Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w woj. podkarpackim.

ZUS zachęca też do kontaktu elektronicznego. Zakład zanotował znaczne zainteresowanie klientów korzystaniem z Platformy Usług Elektronicznych. Tylko w okresie od marca do końca maja, w całym kraju, przybyło 0,5 mln profili klientów na portalu PUE ZUS. Obecnie jest ich ponad 4,1 mln.

Więcej informacji na temat wsparcia ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej na stronie www.zus.pl<http://www.zus.pl>

Źródło: ZUS