Do Krosna dociera pomoc humanitarna z miast partnerskich dla Ukrainy

Od początku tygodnia do Krosna docierają transporty z pomocą humanitarną oraz darami dla Ukrainy z miast partnerskich. Była to ich inicjatywa. Włodarze miast partnerskich Krosna z Francji (Creil) oraz Niemiec (Edewecht oraz Marl) zwrócili się do Prezydenta Krosna z zapytaniem, jak mogą i w czym mogą pomóc.

Błyskawicznie na apel o pomoc dla Użhorodu, zareagowały nasze miasta partnerskie z Niemiec i Francji. Zostały przeprowadzone zbiórki w remizach strażackich w Marl oraz Creil, po czym zostały spakowane i przewiezione do Krosna, a w najbliższych dniach wyruszą z pomocą humanitarną do Użhodoru.

Jesteśmy w ciągłym kontakcie z Merem Miasta Użhorod, który na bieżąco zwraca się z prośbą o pomoc, szczególnie o dostarczenie sprzętu przeciwpożarowego, medycznego, opatrunków, łóżek polowych oraz materacy – informuje Piotr Przytocki Prezydent Miasta Krosna.

We wtorek 8 marca z francuskiego miasta Creil zostały dostarczone: leki, środki higieny osobistej, koce oraz artykuły dla dzieci. We środę dotarł transport z niemieckiego miasta Marl, skąd dotarł głównie sprzęt przeciwpożarowy: generatory energii, powerbanki, latarki, ognioodporne ubrania przeciwpożarowe, kurki, kaski oraz buty.

W piątek 11 marca spodziewany jest następny transport z niemieckiego miasta Edewecht, skąd ma dotrzeć żywność długoterminowa oraz środki higieny osobistej.

Doceniamy i dziękujemy za ogromne zaangażowanie naszych partnerów, którzy nie szczędzą sił i środków, aby pomóc mieszkańcom Ukrainy – podkreśla Piotr Przytocki – Prezydent Miasta Krosna.

UM Krosno