Elektryczne hulajnogi w Krośnie!

Już od piątku (1.07) Krosno dołączy do grupy ponad 40 miast w Polsce, w których można korzystać z elektrycznych pojazdów blinkee.city. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddanych 45 pojazdów. Docelowo flota będzie liczyła 80 jednośladów.

Inauguracja odbędzie się w piątek 1 lipca o godz. 9.00 przed wejściem głównym do Kompleksu Basenów Bursaki.

Hulajnogi marki blinkee.city to pojazdy elektryczne. Są wyposażone w światła LED z przodu i z tyłu, a także dwa, niezależne od siebie hamulce: elektryczny oraz intuicyjny. Wypożyczyć elektryczną hulajnogę blinkee.city mogą wyłącznie osoby pełnoletnie, które pobiorą aplikację i zaakceptują regulamin.

Pojazd rezerwuje i uruchamia się poprzez aplikację. Koszt wynajmuj elektrycznej hulajnogi to 2,5 zł za start oraz 0,69 zł za minutę jazdy. Minuta postoju to wydatek 0,09 zł. Przejazd jest opłacany automatycznie z karty podpiętej do aplikacji lub wcześniej wpłaconych środków. Szczegóły i zasady korzystania z usług znajdują się w aplikacji blinkee.city.

Elektryczne pojazdy blinkee.city dostępne są w 40 miastach w Polsce oraz w kilku za granicą:
w Rumunii, Słowacji, Czechach i na Węgrzech.

Jak skorzystać z hulajnogi?

Aby skorzystać z hulajnogi elektrycznej należy:

  1. Pobrać na swojego smartfona bezpłatną aplikacje blinkee.city ze sklepu z aplikacjami.
  2. Zarejestrować się w aplikacji, co będzie wiązało się z zapoznaniem się z Regulaminami oraz ich akceptacją.
  3. Przed wypożyczeniem hulajnogi należy doładować swoje konto w aplikacji lub dodać kartę płatniczą, z której środki będą pobierane automatycznie po zakończonym przejeździe.
  4. Dostępne hulajnogi są widoczne na mapie w aplikacji – zaznaczone są miejsca ich zaparkowania.
  5. Po kliknięciu w wybraną hulajnogę aplikacja pokaże jej szacunkowy zasięg, a także da możliwość jej wynajęcia lub rezerwacji. Hulajnogę można zarezerwować na 15 minut, by można było dojść do miejsca, w którym jest zaparkowana.
  6. Po dotarciu do miejsca docelowego należy zakończyć przejazd w aplikacji, co wiąże się również z wykonaniem zdjęcia zaparkowanej hulajnogi.

Hulajnogę należy ustawić na stopce, równolegle do zewnętrznej krawędzi chodnika lub w miejscu do tego przeznaczonym, tak, aby nie stwarzała niebezpieczeństwa dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

blinkee.city – to polska marka, europejska sieć skuterów i hulajnóg elektrycznych
na minuty założona przez trzech inżynierów, przyjaciół ze studiów: Marcina i Pawła Maliszewskich oraz Kamila Klepackiego. Firma powstała w 2016 r., a pół roku później
na ulice Warszawy wyjechały pierwsze skutery. Niedługo później pojawiły
się e-hulajnogi, będące częścią drugiego na świecie multimodalnego systemu wynajmu elektrycznych jednośladów na minuty. Dziś flota Blinkee jest dostępna w kilkudziesięciu miastach w Polsce i za granicą: na Węgrzech, w Czechach, Rumuni i Słowacji. blinkee.city rozwija się w sieci franczyzowej i posiada w pełni polski kapitał zakładowy. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy. Koncepcje, rozwiązania informatyczne i rozwój marki został też dostrzeżony międzynarodowo.
Po trzech latach od uruchomienia firma znalazła się w gronie 150 nowych najbardziej innowacyjnych firm transportowych na świecie. Lista została stworzona przez  Lufthansa Innovation Hub, a Blinkee pojawiło się na niej w jednym rzędzie z podbijającym kosmos projektem Elona Muska – SpaceX czy chińskim gigantem Baidu.

inf. prasowa UM Krosno