Elżbieta Łukacijewska rozdaje maseczki dla mieszkańców Podkarpacia

Elżbieta Łukacijewska, podkarpacka poseł do Parlamentu Europejskiego organizuje akcję pt. „Koperty z maskami nie z wyborczymi kartami”.

Specjaliści alarmują – wszyscy powinniśmy nosić maseczki w czasie obecnej epidemii. W Czechach, od rządu dostanie je każdy obywatel. Polski rząd ma inny priorytet – wybory. Ich koszt to ok 1 mld zł. Spokojnie wystarczyłoby na zakup maseczek dla wszystkich obywateli, szpitali, DPS-ów itd. – komentuje Elżbieta Łukacijewska.

W przedsięwzięcie europosłanki zaangażowane są jej biura poselskie na Podkarpaciu, mieszczące się w Rzeszowie, Sanoku oraz Tarnobrzegu. Aby otrzymać maseczkę, trzeba kontaktować się telefonicznie: (17) 852 32 04 lub (13) 464 68 50 lub za pośrednictwem portali społecznościowych (facebook lub twitter, wystarczy napisać komentarz pod wpisem na koncie podkarpackiej przedstawicielki w Brukseli).

Z różnych stron Podkarpacia dochodzą do mnie informacje, że mieszkańcy mają problem z nabyciem maseczek ochronnych. Dlatego nie czekam z założonymi rękami. Na początek zakupiłam 1000 sztuk maseczek dwuwarstwowych, wielokrotnego użytku. Będziemy je wysyłać do zwykłych obywateli, którzy się do nas zgłoszą – podkreśla Elżbieta Łukacijewska.

Ministerstwo Zdrowia podaje, że liczba zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce wynosi ponad 5,5 tys. osób, a ponad 170 zmarło.