Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej bierze udział w Nocy Muzeów!

W najbliższą sobotę, tj. 15 maja w całej Polsce organizowana jest Noc Muzeów. Również Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej włącza się do tego wydarzenia. Będzie to świetna okazja aby pozna wnętrza instytucji, która powstała aby zachowywać i przekazywać wiedzę o bogatej kulturze tradycyjnej regionu.

Między godziną 13:00 a 23:00 zostanie bezpłatnie udostępniona multimedialna ekspozycja. Podczas zwiedzania, każdy będzie miał okazję spróbować swoich sił w śpiewie tradycyjnym oraz sprawdzić jak prezentuje się w regionalnych strojach ludowych. To wszystko dzięki multimedialnej ścieżce zwiedzania, która proponuje także szereg innych atrakcji. Sami się przekonajcie!

W tym dniu, będzie także możliwość zobaczenia wystawy czasowej „Motywy ludowe w plakacie polskim”. Wystawa obejmuje 50 plakatów z ostatniego półwiecza (1965 – 2018). Na prezentowanych przykładach prac, autorstwa wybitnych polskich twórców, wystawa pokazuje efekty nawiązywania do kultury ludowej w polskiej grafice użytkowej. Ptaszki, dzbanki, kwiatki, koronki, parzenice, fujarki, wycinanki, zabawki, barwne stroje przewijają się w różnych wariantach i konfiguracjach.

Miejsce: Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, ul. Kolejowa 29, Krosno.

Termin: 15 maja 2021 r., 13:00-23:00.

Wstęp: bezpłatny.

Podczas zwiedzania obowiązuje reżim sanitarny:

– 1 osoba na 15 m kw,

– obowiązek zakrywania ust i nosa,

– obowiązek dezynfekcji rąk,

– obowiązek zakładania rękawiczek jednorazowych w czasie korzystania z dostępnych multimediów.

Szczegóły Nocy Muzeów oraz zapowiedź kolejnych wydarzeń w Etnocentrum Zmieni Krośnieńskiej na stronie internetowej: https://www.etnocentrum.pl/pl/post/noc_muzeow_2021