Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej wznawia cykl warsztatów rękodzielniczych

Być może ktoś z Was wśród swoich noworocznych postanowień ma także naukę nowych umiejętności? Może snycerstwo? Może nauka haftowania krzyżykiem? A może zajęcia kulinarne dla najmłodszych? Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej uruchamia kolejny cykl warsztatów rękodzielniczych. W ofercie instytucji znajdują się znane już warsztaty dla dorosłych i dzieci, a także nowości!

Od 18 stycznia rusza nowy cykl pracowni rękodzielniczych w Etnocentrum. Każde spotkanie w ramach danej pracowni potrwa ok. 1,5 h. W tym czasie rękodzielnicy i instruktorzy przekażą solidną dawkę wiedzy o danym rzemiośle.

W trakcie zajęć snycerskich pod czujnym okiem Pawła Armaty uczestnicy zapoznają się z podstawami pracy z dłutem i drewnem, a w trakcie całego cyklu stworzą własne rzeźby.

Pracownia robótek ręcznych będzie okazją do nauki haftu krzyżykowego. Dzięki takiej technice pracy z tkaniną i kolorową muliną powstają piękne prace, które mogą stać się ozdobą każdego domu.

W ofercie znajduje się także nowa propozycja pracowni: tworzenie makramy. Podczas zajęć w ramach tych warsztatów, uczestnicy poznają podstawy wyplatania ozdób ze sznurka oraz tworzenia form użytkowych, np. kwietnik, brelok, itp.

Pracownia Młodego Kucharza oraz pracownia plastyki obrzędowej to zajęcia, które są kierowane szczególnie do dzieci. W piątki Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej zaprasza wszystkie dzieci, które mają ochotę rozwijać swoje zdolności kulinarne i plastyczne.

Zajęcia w ramach każdej pracowni odbywają się wg ustalonego harmonogramu, pierwsze spotkanie już we wtorek 18 stycznia o 17:00 (pracownia snycerska oraz pracownia robótek ręcznych). Szczegóły znajdują się na stronie internetowej: https://www.etnocentrum.pl/pl

Bilety na pojedyncze zajęcia lub karnet na 4 spotkania można kupić w kasie Etnocentrum (ul. Kolejowa 29a) lub online: https://bilety.etnocentrum.pl/rezerwacja/grupa-wydarzen.html?d=3

Źródło: Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej