Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej zaprasza na otwarcie

Przechodzący obok budynku zabytkowego dworca kolejowego od stycznia tego roku mogli obserwować jego stopniową metamorfozę. Dziś nareszcie mamy przyjemność zaprosić Państwa na wielkie otwarcie znajdującego się w nim Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. Podczas dni otwartych, od piątku 13 grudnia do niedzieli 15 grudnia zaprezentujemy gościom przedsmak tego, co będzie można doświadczyć w naszych murach na co dzień.

Przede wszystkim, chcemy zachęcić do skorzystania z bogatej oferty warsztatowej podczas pierwszego weekendu funkcjonowania Etnocentrum. Od godziny 10:00 do 18:00 będzie można wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów i pasjonatów w swoich dziedzinach. Między innymi będzie to nauka tkactwa artystycznego z Anną Marią Zygmunt, autorką kolekcji odzieży „Łemkowyna”, warsztaty kulinarne z Michałem Kociubą, warsztaty wycinanki polskiej z Aleksandrą Rózgą i wiele, wiele innych, dotyczących rękodzieła, kulinariów, śpiewu i tańca – wszystkie osadzone wokół tematu kultury tradycyjnej. Z pełnym programem warsztatów można się zapoznać na stronie
Etnocentrum oraz na naszym profilu facebookowym. Z pewnością każdy, niezależnie od wieku, znajdzie dla siebie ciekawe zajęcie – zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Warsztaty to nie wszystko! Wieczorami odbywać się będą spektakle i koncerty w naszym „Teatrze na strychu”, a w niedzielę przez cały dzień zaprosimy na wielkie pieczenie pierników w Izbie z Piecem.

Dni Otwarte będą świetną okazją do zapoznania się z przyszłą ofertą Etnocentrum. Chętnie porozmawiamy z każdym gościem, opowiemy o naszych planach na najbliższe miesiące. Warto odwiedzić nas pomiędzy 13 a 15 grudnia! Wszystkie odbywające się w tych dniach zajęcia będą bezpłatne. Obowiązują wejściówki, które można odebrać od 9 grudnia w kasie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie oraz od 11 grudnia w kasie Etnocentrum ziemi Krośnieńskiej.


Etnocentrum ziemi Krośnieńskiej


Program otwarcia Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej