Ewelina – wychowanka zespołów RCKP – KLEKS i STRECZ zatańczy 11 czerwca  w konkursie Młody Tancerz Roku

Ewelina Cieśla ma dwadzieścia lat. Studiuje na Akademii Sztuk teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (Wydział Teatru Tańca w Bytomiu), na kierunku aktor-tancerz.
W ramach programu Erasmus na rok 2019/2020 zakwalifikowała się na wymianę do Codarts Rotterdam Dance Academy (Holandia). W kolejnym roku szkolnym weźmie udział w półrocznej wymianie z Beijing Dance Academy (Chiny). 
W 2017 roku zajęła pierwsze miejsce w kategorii solowej na Festiwalu Tańca „Intermedium” w Krośnie. W 2015 i 2016 roku zdobyła drugą nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu. 
Ewelina jest wychowanka zespołów Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza KLEKS i STRECZ. Zna między innymi polską techniki tańca współczesnego, floorwork, technikę Marty Graham, technikę Jose Limona, taniec klasyczny, breakdance, taniec do hip-hopu i muzyki house. Brała udział w wielu warsztatach, ucząc się u nauczycieli polskich i zagranicznych. 
Ewelina interesuje się nie tylko tańcem i aktorstwem, lecz także neurokognitywistyką i anatomią, malarstwem oraz piłką nożną i siatkową.

Ewelina zatańczy 11 czerwca w Młodym Tancerzu Roku – TVP Kultura, zachęcamy do głosowania na tę niebywałą tancerkę, wychowankę naszych zespołów tanecznych!!!!

TVP Kultura zaprasza na kolejną edycję prestiżowego konkursu Młody Tancerz Roku, współorganizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Od ponad 10 lat Konkurs jest jedynym w swoim rodzaju przedsięwzięciem telewizyjnym, promującym młode talenty, uczniów szkół baletowych, dając im przestrzeń do zaistnienia w mediach. Młody Tancerz Roku to także trampolina do kariery międzynarodowej, o czym świadczą liczne sukcesy laureatów, jak: wygrane konkursy Eurowizji dla Młodych Tancerzy czy angaże w uznanych zespołach baletowych. Tegoroczna edycja konkursu będzie wyjątkowa. Po pierwsze dlatego, że z uczestnikami zwiążemy się na dłużej, obserwując już ich półfinałowe występy. Po drugie w przeformatowanym programie młodzi tancerze będą musieli zmierzyć się z klasyczną choreografią baletową. Po trzecie, konkurs ten przyniesie wiele dodatkowych emocji – jeden z uczestników, który nie zostanie zaklasyfikowany do finału przez Jurorów, będzie mógł do niego wejść dzięki głosom telewidzów i internautów.
4 i 11 czerwca na antenie TVP Kultura widzowie zobaczą zmagania półfinałowe, w których poznamy 14 młodych tancerzy. Następnie Jury złożone z autorytetów w dziedzinie tańca, w składzie: prof. dr hab. Aleksandra Dziurosz (Instytut Muzyki i Tańca), wybitny choreograf Jacek Przybyłowicz oraz światowej sławy polski tancerz Wiesław Dudek wybiorą najlepszych 6 uczestników finału.
Do półfinału w tym roku zakwalifikowali się:

 1. Gabriela Dąbek – OSB Bytom
 2. Dominika Woszek – OSB Bytom
 3. Kasper Górczak – OSB Łódź
 4. Mikołaj Czyżowski – OSB Warszawa
 5. Alan Polański – OSB Warszawa
 6. Łukasz Bałoniak – OSB Warszawa
 7. Nikola Dworecka – OSB Warszawa
 8. Paulina Grodzińska – OSB Gdańsk
 9. Zofia Korpacka – OSB Gdańsk
 10. Julia Ciesielska – OSB Gdańsk
 11. Helena Kozaczko – OSB Poznań
 12. Viviana Zajączkowska – OSB Poznań
 13. Ewelina Cieśla – Wydział Teatru Tańca Akademia Sztuk Teatralnych Kraków
 14. Judyta Pakulska – Wydział Teatru Tańca Akademia Sztuk Teatralnych Kraków
  W finale, który będzie transmitowany w TVP Kultura 25 czerwca, wystąpi 7 uczestników – 6 tancerzy wybranych przez jury w eliminacjach półfinałowych oraz dodatkowo 1 osoba – zwycięzca tzw. „dzikiej karty”, która będzie przyznana drogą głosowania na specjalnie przygotowanej platformie internetowej.
  Na koniec konferencji członek zarządu TVP S.A. Mateusz Matyszkowicz ogłosił, że finał konkursu będzie także emitowany na głównej antenie Telewizji Polskiej. O szczegółach poinformujemy wkrótce.
  Obszerne relacje z poszczególnych etapów będzie można śledzić w mediach społecznościowych anteny i na stronie mlodytancerzroku.vod.tvp.pl.
  MŁODY TANCERZ ROKU, TVP KULTURA:
  Półfinał: 4 i 11 czerwca (wtorek), godz. 20.20
  Finał: na żywo 25 czerwca (wtorek), godz. 20.00.

źródło: RCKP Krosno