Ferie zimowe z BWA

– Opowiedz nam zdjęciem lub cyklem zdjęć historię pozornie zwykłego, ale nieoczywistego miejsca, którego sam obraz czy zdjęcie może stać się niezwykłą opowieścią. Możesz też użyć wyobraźni i graficznie nadać temu miejscu nowe życie – zachęca Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie.

Nadesłane prace zostaną opublikowane na stronie internetowej instytucji. Można je wysyłać do 17 stycznia. Nie ma ograniczeń wiekowych.

Jak stworzyć „sceneriusz”, czyli zdjęciową opowieść o miejscu? Wystarczą cztery kroki:

Krok 1: Wyjdź z domu. Rozejrzyj się po swojej okolicy, poszukaj miejsc – stworzonych przez naturę, człowieka lub przypadek – miejsc nieoczywistych, zazwyczaj niedostrzeganych, albo zwyczajnie brzydkich – one też kryją swoje własne historie! Być może wystarczy skręcić z udeptanej ścieżki spacerowej, lub spojrzeć na mijane codziennie drzewo albo budynek z innej strony, aby dostrzec w nim coś innego i niezwykłego.

Krok 2: Zrób zdjęcie lub cykl zdjęć (fotoreportaż) opowiadający o odkrytym przez Ciebie miejscu, scenerii. Wymyśl niezwykły, pobudzający wyobraźnię tytuł, będący podpisem lub podpowiedzią, gdzie można odszukać ukazane na zdjęciu miejsce, i jaki scenariusz może dopisać do niego nasza wyobraźnia.

Krok 3: Możesz też zainspirować się tym miejscem, zrobionymi fotografiami i stworzyć grafikę, która nada mu nowe życie i opowie o nim ciekawą historię. Technika wykonania zależy tylko od Ciebie.

Krok 4: „Sceneriusze” – czyli fotografie wraz z tytułem/podpisem oraz powstałe grafiki prześlij na adres mailowy: galeria@bwakrosno.pl

Wysłanie pracy jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Biuro Wystaw Artystycznych jako administratora danych osobowych, zawartych w formularzu dla potrzeb niezbędnych do organizacji wykładów w ramach “Europejskich Dni Dziedzictwa”, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Podanie danych osobowych, o których mowa powyżej jest dobrowolne, jednak niezbędne dla uczestnictwa w zadaniu. Niepodanie danych, o których mowa powyżej uniemożliwia udział w działaniu.

Źródło: Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie