Festyn Dobroczynny „W hołdzie prześladowanym chrześcijanom” pod honorowym patronatem biskupa Stanisława Jamrozka

Wydarzenie objęte patronatem Telewizji Obiektyw.

Festyn W hołdzie prześladowanym chrześcijanom” odbędzie się 25 sierpnia 2019 roku, w Rymanowie Zdroju i będzie sposobnością do okazania solidarności z prześladowanymi. Honorowy patronat nad Festynem objął biskup Stanisław Jamrozek. Tegorocznym gościem specjalnym Festynu będzie ks. prof. Waldemar Cisło dyrektor Pomocy Kościołowi w Potrzebie w Polsce.


W czasie Festynu odbędą się występy zaproszonych artystów, sprzedaż przedmiotów wykonanych z drewna oliwnego przez chrześcijan z Betlejem, regionalne potrawy, kiermasz oraz aukcja pięknych i cennych, przedmiotów oraz dzieł sztuki. Będzie dobra kawa i pyszne ciasta! Na najmłodszych czeka Dziecięca Kraina Uśmiechu.
Zebrane podczas Festynu fundusze zostaną przekazane Papieskiemu Stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie w ramach projektu budowy domu w miejscowości Zaidal w diecezji Homs dla osieroconych dzieci ofiar wojny w Syrii.

Nie chcemy pozostać obojętni, wobec niesprawiedliwości, jaka dotyka chrześcijan na całym świecie w tym szczególnie dzieci. Zapraszamy wszystkich do współpracy, byśmy mogli hojnie podzielić się z potrzebującymi.”

Co można zrobić?
• Modlić się o pokój
• Podarować rzecz która wzbogaci nasz kiermasz lub aukcję cennych przedmiotów i dzieł sztuki, ewentualnie jakąś kwotę pieniędzy na wspomniany cel
• Przybyć na uroczystość wraz ze swoją rodziną i przyjaciółmi.

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:
Elżbieta Porembska elzbieta.porembska@gmail.com
tel. 512 399 347
Bogdan Porembski bogdanporembski@op.pl
tel. 695 106 339