Festyn Dobroczynny „W hołdzie prześladowanym chrześcijanom”

Festyn Dobroczynny „W hołdzie prześladowanym chrześcijanom” pod honorowym patronatem Marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla oraz biskupa przemyskiego Stanisława Jamrozka.

„Brońmy się przed pozorami miłości, nie miłujmy słowem i językiem , ale czynem i prawdą” – Jan Paweł II

Wzorem lat ubiegłych pragniemy zaprosić wszystkich Państwa do udziału w Festynie Dobroczynnym dedykowanym prześladowanym chrześcijanom. Chcemy pamiętać o tych którzy oddali swoje życie oraz przyjść z pomocą tym, którzy cierpią ze względu na wiarę w Jezusa Chrystusa.
Festyn odbędzie się 30 sierpnia 2020 roku, w Rymanowie Zdroju w Parku nad Czarnym Potokiem i będzie sposobnością do okazania solidarności z prześladowanymi. Honorowy patronat nad Festynem objął Marszałek wojewówdztwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz biskup Stanisław Jamrozek.
W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną organizacja Festynu wymaga od nas pewnych zmian w porównaniu do lat ubiegłych. Finał naszych działań planujemy na 30.08. br. Część naszych aktywności przeniesiemy do internetu. Prosimy o śledzenie naszego profilu na Facebooku.
Zebrane podczas Festynu fundusze zostaną przekazane Papieskiemu Stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie w ramach projektu „Wolni – Niewolni” na działalność jedynego w Afryce (Kenia) schroniska dla dzieci ofiar handlu ludźmi. Nie chcemy pozostać obojętni, wobec niesprawiedliwości, dotkniętych procederem niewolnictwa na całym świecie. Zdecydowana większość z nich to kobiety i dzieci! Zapraszamy Wszystkich do współpracy, byśmy mogli hojnie podzielić się z potrzebującymi i ratować tych którzy naszej pomocy potrzebują.
Co można zrobić?
• Modlić się o pokój
• Podarować rzecz która wzbogaci aukcję, ewentualnie jakąś kwotę pieniędzy na wspomniany cel. Nr konta i możliwości wpłaty podamy na naszych materiałach informacyjnych oraz na Facebooku w najbliższym czasie.
• Przybyć na naszą uroczystość wraz ze swoją rodziną i przyjaciółmi.
• Obserwować nasz profil i co na nim się dzieje oraz uczestniczyć w ten sposób w naszych działaniach w sieci
Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, a zainteresowanych prosimy o kontakt.

W imieniu organizatorów:
Elżbieta Porembska elzbieta.porembska@gmail.com
tel. 512 399 347
Bogdan Porembski bogdanporembski@op.pl tel. 695 106 339