Fundacja PGNiG wesprze sanocki szpital w walce z koronawirusem

Fundacja Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa przekaże 300 tysięcy złotych sanockiemu szpitalowi na zakup wyposażenia i sprzętu medycznego. Środki Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku ma przeznaczyć m.in. na zakup nowego ambulansu. Dodatkowo szpital otrzyma respiratory.

W tych trudnych okolicznościach musimy sobie pomagać. To nie tylko przejaw naszej społecznej odpowiedzialności, ale przede wszystkim wyraz solidarności z najbardziej potrzebującymi. Czujemy szczególną więź ze społecznościami w regionach, w których działalność prowadzą Oddziały PGNiG SA i Spółki z Grupy Kapitałowej PGNiG. Dlatego postanowiliśmy przekazać wsparcie finansowe i sprzęt medyczny najbardziej potrzebującym placówkom medycznym z bliskich nam obszarów Polski. Sprawdziliśmy ich najpilniejsze potrzeby i dostosowaliśmy formę naszego wsparcia – powiedział Jerzy Kwieciński, Prezes Zarządu PGNiG. – W ten sposób pragniemy również okazać wdzięczność personelowi medycznemu szpitali, który z narażeniem własnego zdrowia ratuje chorych” – dodał. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. 

Na wsparcie szpitali w walce z epidemią koronawirusa w regionach, w których PGNiG prowadzi działalność, firma przeznaczyła do tej pory 1,5 mln zł. Poza sanockim szpitalem pomoc uzyskały dotychczas, bądź w najbliższym czasie uzyskają, placówki medyczne z Warszawy, Zielonej Góry i Ostrowa Wielkopolskiego.

Mamy nadzieję, że ratujący ludzkie życie sprzęt medyczny i nasza pomoc finansowa będą pomocne w walce ze skutkami rozprzestrzeniającej się pandemii i przyczynią się do szybkiego powrotu do zdrowia osób zmagających się obecnie z chorobą” –  powiedział Zbigniew Chmiel, Prezes Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

fot. Google Maps