Hulajnogi elektryczne wróciły po zimie do Krosna

Od 17.03 znów możemy po mieście poruszać się na hulajnogach. Po zimowej przerwie te elektryczne pojazdy pojawiły się zaparkowane w wielu punktach miasta. Do dyspozycji mieszkańców jest kilkadziesiąt hulajnóg.

Jak skorzystać z hulajnogi?

Aby skorzystać z hulajnogi elektrycznej należy:

  • Pobrać na swojego smartfona bezpłatną aplikacje blinkee.city ze sklepu z aplikacjami.
  • Zarejestrować się w aplikacji, co będzie wiązało się z zapoznaniem się z Regulaminami oraz ich akceptacją.
  • Przed wypożyczeniem hulajnogi należy doładować swoje konto w aplikacji lub dodać kartę płatniczą, z której środki będą pobierane automatycznie po zakończonym przejeździe.
  • Dostępne hulajnogi są widoczne na mapie w aplikacji – zaznaczone są miejsca ich zaparkowania.
  • Po kliknięciu w wybraną hulajnogę aplikacja pokaże jej szacunkowy zasięg, a także da możliwość jej wynajęcia lub rezerwacji. Hulajnogę można zarezerwować na 15 minut, by można było dojść do miejsca, w którym jest zaparkowana.
  • Po dotarciu do miejsca docelowego należy zakończyć przejazd w aplikacji, co wiąże się również z wykonaniem zdjęcia zaparkowanej hulajnogi.
  • Hulajnogę należy ustawić na stopce, równolegle do zewnętrznej krawędzi chodnika lub w miejscu do tego przeznaczonym, tak, aby nie stwarzała niebezpieczeństwa dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Hulajnogi marki blinkee.city to pojazdy elektryczne. Są wyposażone w światła LED z przodu i z tyłu, a także dwa, niezależne od siebie hamulce: elektryczny oraz intuicyjny. Wypożyczyć elektryczną hulajnogę blinkee.city mogą wyłącznie osoby pełnoletnie, które pobiorą aplikację i zaakceptują regulamin.

Pojazd rezerwuje i uruchamia się poprzez aplikację. jest opłacany automatycznie z karty podpiętej do aplikacji lub wcześniej wpłaconych środków. Szczegóły i zasady korzystania z usług znajdują się w aplikacji blinkee.city.

Elektryczne pojazdy blinkee.city dostępne są w wielu miastach w Polsce oraz w kilku za granicą m.in. w Rumunii, Słowacji, Czechach i na Węgrzech.