II Ogólnopolska Konferencja pt. „Psychologia – Medycyna – Duchowość. Kolory nadziei – Skaleczeni”

Fundacja Instytut Zdrowia Psychosomatycznego oraz Stowarzyszenie Pod Skrzydłem Anioła ma przyjemność zaprosić Państwa na II Ogólnopolską Konferencję pt. „Psychologia – Medycyna – Duchowość. Kolory nadziei – Skaleczeni”. Konferencja odbędzie się 4-5 września 2021 r. w Hotelu Rzeszów****.

Szczegółowe informacje na www.konferencja.izp.rzeszow.pl


Zaproszeni Prelegenci to znakomite osobistości. Przedstawią tematykę, w której znajdziecie Państwo coś inspirującego dla siebie i rozwijającego zarówno zawodowo jak i osobowościowo. W tym roku, przewodnim tematem Konferencji będzie droga do budowania własnego, ale nie tylko, także  i innych, emocjonalnego zdrowia, zadowolenia, szczęścia, mimo różnych przeciwności życia.
Wykłady i warsztaty, poprowadzą m.in.:
• prof. dr hab. med.  Zbigniew Lew-Starowicz –  wybitny specjalista  w zakresie psychiatrii i psychoterapii, autor i współautor licznych prac z zakresu psychiatrii i seksuologii, 
• dr Lidia D. Czarkowska psycholog, socjolog, trener, coach,
• ks. dr Jacek Prusak znany i poważany w Polsce psycholog i psychoterapeuta, autor wielu książek o tematyce duchowej,
• Agnieszka Przybysz – pionierka coachingu w Polsce, ekspert relacji, mentor biznesu z pasją, autorka wielu książek,
• Anita Kozłowski, neuropsycholog, psycholog motywacji z Kanady, z Uniwersytetu Alberta w Edmonton, twórca Strukturalnych Systemów Psychologii Transformacji, które rewolucjonizują proces myślowy. Wykłada  neurolingwistykę, stosuje leczenie psychologiczne najskuteczniejszymi metodami psychoterapeutycznymi, posiada praktykę kliniczną, którą rozpowszechnia na wielu kontynentach świata.

Konferencja w pierwszym dniu, zostanie zakończona bardzo innowacyjnie. Autorzy  nietuzinkowego projektu „Kolory Nadziei” Barbara Szafraniec oraz Ryszard Wolbach (były lider zespołu Harlem)  zaprezentują dwugodzinne szkolenie muzyczno – motywacyjne pt. „Szczęście nie jedno ma imię” – w formie anegdot i artystyczno – słownego przekazu nadadzą terapeutycznego charakteru naszemu życiu… wprowadzą uczestników  w świat tajemnic szczęścia wraz z konkretnymi receptami na utrzymanie tego stanu.
Zapraszamy do zapoznania się z dokładnym programem wydarzenia.
Zachęcamy do rejestracji. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Honorowy Patronat:
• Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl
• Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek
Partnerzy:
• Parlament Europejski – Europoseł Elżbieta Łukacijewska
• Rzeszów – Stolica Innowacji

Poniżej przedstawiamy wywiad z Agnieszką Przybysz – expertem relacji.

Tak jak codzienny prysznic oczyszcza nasze ciało, tak samo można oczyszczać się z emocji i uwalniać je w bezpieczny sposób.

1.Czym według Pani jest Moc?
Zaczęłabym od tego czym moc nie jest, kiedy tej mocy po prostu nie mamy? Mocy nie mamy, kiedy poddajemy się manipulacji czy też wpływom innych ludzi, kiedy słuchamy mediów, czytamy różnego rodzaju komunikaty, nie weryfikując tego co słyszymy, tylko poddajemy się temu i potem kierujemy swoim życiem według tych informacji nie sprawdzając co jest prawdą a co nie. Nastał taki czas, kiedy warto weryfikować co jest twoją prawdą i co jest uniwersalną prawdą, weryfikować źródła pochodzenia informacji a nie wierzyć ślepo we wszystko co jest mówione. Moc niekoniecznie objawia się siłą fizyczną, każda osoba ma pierwiastek żeński i pierwiastek męski, czyli ma zarówno cechy żeńskie jak i męskie. Te cechy powinny ze sobą grać w każdym z nas – jak zgodne małżeństwo – to jest idealny model. Ale czym jest wtedy ta moc? Moc jest trwaniem w równowadze w umiejętności korzystania z tej równowagi między żeńskimi a męskimi aspektami. Moc nie jest wyższością jednego aspektu nad drugim, nie jest trwaniem w toksycznej relacji czy manipulacją kimś i wykorzystywaniem swojej władzy nad innymi. Tym moc nie jest. Poznałam bardzo wiele kobiet (niektóre z nich są organizatorkami tej konferencji), które jakoś szczególnie nie eksponują swojego męskiego pierwiastka, są kobiece delikatne, kochające i jednocześnie mają w sobie moc. Moc, która nie oznacza siły fizycznej, tylko umiejętność podążania za swoimi pasjami, za pragnieniami serca, moc wdrażania tego w działanie i zachowania harmonii między aspektem męskim i żeńskim. Harmonia daje nam pełną moc, zarówno kobiecie jak i mężczyźnie.

2. Jak aktywować tę moc?
Mogłabym tu odwołać się do innej mojej książki „Moc Kobiet”. Dotyczy ona zarówno kobiet jak i mężczyzn. Aby aktywować np. moc uwolnienia, aby wejść w jakikolwiek rozwój, trzeba najpierw coś zostawić, pożegnać się z emocjami, które po prostu już więcej nie służą nam w tej w danej relacji, biznesie czy związku. Od dzieciństwa każdy z nas ma bardzo wiele nagromadzonych trudnych emocji, które niejednokrotnie są zamiecione pod dywan, gdzieś są ukryte, gdzieś schowane. Są to nieprzerobione lekcje, doświadczenia, żale, ból. Poukrywaliśmy je w kieszeniach naszych ubrań, na dnie szafy czy szuflady. Kiedy żyjemy z świadomą lub podświadomą pamięcią trudnych emocji związanych z bolesnymi wydarzeniami, to niestety dotykamy niskich energii, niskich wibracji. Psychologia mówi o tym, że dłuższe bycie w tych niskich emocjach, ponosi za sobą określone koszty względem psychiki danej osoby. Zatem, emocjami warto się zajmować, warto mieć je pod kontrolą, warto mieć świadomość jakie emocje ci służą a jakie ci nie służą i oczyszczać je. Tak jak codzienny prysznic oczyszcza nasze ciało, tak samo można oczyszczać się z emocji i uwalniać je w bezpieczny sposób. W bezpieczny, to znaczy nie raniąc nikogo przy tym.

3. Czy w obecnych czasach, czasach dynamicznych zmian, niepewności i wynikającego z tego lęku, nasza Moc jest zagrożona?
Moim zdaniem w dzisiejszych czasach, kiedy jest dużo lęku, kiedy jesteśmy poddani wpływom z zewnątrz a także manipulacji z różnych stron, bo nie wszystko co widzimy czy słyszymy okazuje się prawdą, warto sprawdzać i również kierować się własną intuicją, nie wierzyć ślepo we wszystko co się dzieje, bo może to doprowadzić do ogromnych szkód i uszczerbku na psychice. Niektórzy nie radzą sobie z lękiem, żyją w dużym zagrożeniu gdzie lęk paraliżuje różne dziedziny życia i rujnuje relacje, biznesy, aktywności zawodowe. Ten czas pokazuje nam wielką lekcję ale także potrzebę posiadania wielkiej umiejętności – umiejętności kierowania emocjami i bycia odpornym na wpływy z zewnątrz, umiejętność skierowania się do wewnątrz siebie i do swojej wewnętrznej prawdy. Każdy ją ma w sobie, każdy jest osobą duchową, która ma fizyczne doświadczenia. Tak jak powiedział Einstein „wszystko jest energią”. To są prawa fizyki. Każdy z nas ma świadomość, że ma duszę i ciało i każdy z nas powinien dbać o te obydwa elementy. Jeżeli jednakowo dbamy o ciało czyli o jego fizyczne aspekty i o duszę czyli o emocje, psychikę, to jesteśmy w stanie znacznie lepiej funkcjonować w różnych sytuacjach. Potrafimy odróżniać prawdę od fałszu, jesteśmy świadomi tego co chcemy zrobić i tego, do czego ktoś nas przymusza i co wzbudza w nas sprzeciw. Nie musisz robić wszystkiego do czego ktoś nas przymusza. Być może możesz żyć w zgodzie z tym co czujesz, z tym co myślisz…

4. A czy do Pani po pomoc częściej teraz zwracają się ludzie, którzy są mocniej pokaleczeni duchowo i psychicznie?
Obecne czasy to czas oczyszczania i czas przygotowania do nowego świata do nowego sposobu działania, funkcjonowania, to czas nowego budowania. Czyli to co do tej pory nie działało, nie służyło ludzkości i nam – użytkownikom tej planety – wychodzi na jaw. Teraz musimy znaleźć nowe rozwiązania. Jest to czas uzdrawiania zarówno naszej planety jak i tych którzy na niej żyją, czas współpracy. Ale zanim dojdziemy do tworzenia nowego, musimy spojrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć sobie co nie działało, jak możemy zrobić kolejne rzeczy, kolejne kroki inaczej, nie krzywdząc planety, nie wyczerpując nadmiernie jej zasobów, nie manipulując sobą nawzajem, żyjąc w zgodzie, miłości i harmonii. Trzeba zdać sobie z tego sprawę, że jest to czas oczyszczania i – powiedzmy to głośno – jest to czas w którym każdy z nas: ty, ja, my wszyscy, mamy oczyścić się z pewnych toksycznych zachowań, pewnych przyzwyczajeń, pewnego sposobu myślenia i z pewnych emocji, które nam już dłużej nie służą w tym nowym świecie. W tym nowym świecie musimy zadbać nie tylko o to co jest etyczne, ekologiczne ale też o to co jest dobre i w zgodzie z prawdą, w zgodzie z miłością. Musimy zadbać o te elementy które prowadzą nas do harmonii, do współpracy, do rozwiązywania różnych problemów ale w sposób zgodny, budujący. Nie w kłótniach, nie w sporach. To jest ten czas.

5. Czy paradoksalnie, z obecnej sytuacji możemy wyjść mocniejsi?
Każda przemiana, każda duża zmiana jakiej podlega planeta i ludzie, czemuś służy. Mniejszych czy większych zmian doświadczaliśmy już w przeszłości i dawały one również „kopniaka” do tego, aby zadbać o swój kompletny rozwój na wszystkich poziomach. Dzięki transformacji, będziemy dążyć do tego, aby stworzyć coś lepszego, nie obwiniać się nawzajem ale patrzeć jak możemy dojść do współpracy mimo różnorodności osób, które żyją na tej planecie. Zastanowimy się jak możemy zaspokoić wzajemne interesy, tak aby ta planeta chciała trzymać nas tu jak najdłużej i nie gniewać się na nas. Obserwujemy zjawiska, które są naturalnym oczyszczaniem tej planety z tego co zbędne. Natura pokazuje nam swoją moc. Współpracując ze sobą na wszystkich poziomach dla dobra ogółu, możemy naprawdę wiele zbudować.

6. Moc – skąd ją czerpać, jak pielęgnować? Jakie sprawdzone sposoby ma Pani na to?
Zaczęłabym od uświadomienia sobie tego, gdzie leży źródło naszej mocy. Przychodzi moment gdy uświadamiasz sobie, że źródło mocy jest w tobie i w magicznym, mistycznym, cudownym połączeniu ze źródłem z którego powstaliśmy wszyscy, czyli połączenia z Bogiem (niektórzy mówią o wszechświecie czy energii boskiej). W cokolwiek wierzysz, to jest jakaś siła, która ciebie stworzyła. Stworzyła wszystko to co się tutaj znajduje. Jeżeli dotrzesz do źródła tego połączenia, połączenia między tobą a Bogiem, tam odnajdziesz ten pierwszy krok od czego zacząć. Wtedy zadaj sobie pytania: co mogę zrobić teraz, aby moje życie było lepsze, co mogę zrobić dla siebie, dla moich bliskich, dla mojej rodziny. Jak mogę pielęgnować te połączenia z bogiem i z bliskimi. Wstając rano zamiast włączać różnego rodzaju zakłócacze, zadaj sobie pytanie, co mogę zrobić lepiej dzisiaj dla siebie, jak mogę zadbać dzisiaj lepiej o siebie, o swoich bliskich. To co możesz zrobić, to mogą być bardzo proste rzeczy. Począwszy od tego, że usłyszysz w swojej głowie, że może dzisiaj odpoczniesz, odpuścisz, nie pogonisz za czymś, za czym gonisz od dawna, może dasz sobie czas na relaks, na odpoczynek. Potem przyjdą kolejne kroki, kolejne wskazówki z tego Boskiego źródła… Od tego bym zaczęła.

7. We wrześniu w Rzeszowie na konferencji „Psychologia-Medycyna-Duchowość. Kolory Nadziei – Skaleczeni” będzie Pani mówić o sposobach na zwiększenie mocy. Jakie znaczenie mają te trzy obszary w kontekście Mocy?
Myślę, że nie ma mocy jeśli nie jest ona wsparta o zdrowe ciało i zdrowego ducha pod każdym względem. A z duchem i z ciałem wiąże się też psychika. Jest to takie kompletne podejście. Zarówno od strony psychologicznej, medycznej, od strony ciała i funkcjonowania psychiki ale też w połączeniu z naszą duszą. Czyli jest to komplet: nie ma ciała bez duszy, nie ma duszy bez kontaktu z cielesnością. Dopiero kiedy zdamy sobie sprawę, że rozwijamy się na tych wszystkich poziomach, wtedy nasze ciało odpowiada nam zdrowiem. To jest to co nazywacie psychologia-medycyna-duchowość. Medycyna odpowiada jak najbardziej pozytywnie lecząc ciało w momencie kiedy zajmujemy się i duszą i psychiką. Nie oddzielamy jednego od drugiego, tylko jak zgrane małżeństwo działamy razem. Tak samo potrzebne nam jest zdrowy duch, zdrowe ciało jaki i psychika.

8. Odwiedzi Pani nasz piękny Rzeszów na przełomie lata i jesieni. Wiem, że podróże to Pani pasja. Jakie plany na tą wyprawę?
Tym razem to będzie inna wyprawa niż wszystkie moje wyprawy do tej pory. Wyprawa do Rzeszowa jest szczególna, gdyż chcę pokazać w jaki sposób można aktywować swoją moc. Chcę wspólnie ze wspaniałymi kobietami i mężczyznami odbyć warsztaty praktyczne by osobiście mogli doświadczyć jak w prosty sposób można uwolnić to, co jest zbędne, uwolnić emocje, które ci już nie służą i na bieżąco oczyszczać się. To zrobimy wszystko w praktyce, po to, żeby pokazać proste narzędzia jak możesz na co dzień dbać o swoje ciało, psychikę i duszę jednocześnie. Dlaczego to wyprawa niezwykła? Dlatego, że to będzie jedyne moje wystąpienie na południu Polski praktyczne wystąpienie i warsztat na żywo od wielu miesięcy. Dlatego serdecznie Państwa zapraszam do kontaktu osobistego podczas tej konferencji na początku września w Rzeszowie na żywo. To jedyna okazja byśmy doświadczyli i doświadczyły tego po prostu twarzą w twarz.