II Ogólnopolska Konferencja pt. „Psychologia – Medycyna – Duchowość. Kolory nadziei – Skaleczeni”

Fundacja Instytut Zdrowia Psychosomatycznego oraz Stowarzyszenie Pod Skrzydłem Anioła ma przyjemność zaprosić Państwa na II Ogólnopolską Konferencję pt. „Psychologia – Medycyna – Duchowość. Kolory nadziei – Skaleczeni”. Konferencja odbędzie się 4-5 września 2021 r. w Hotelu Rzeszów****.

Szczegółowe informacje na www.konferencja.izp.rzeszow.pl


Zaproszeni Prelegenci to znakomite osobistości. Przedstawią tematykę, w której znajdziecie Państwo coś inspirującego dla siebie i rozwijającego zarówno zawodowo jak i osobowościowo. W tym roku, przewodnim tematem Konferencji będzie droga do budowania własnego, ale nie tylko, także  i innych, emocjonalnego zdrowia, zadowolenia, szczęścia, mimo różnych przeciwności życia.
Wykłady i warsztaty, poprowadzą m.in.:
• prof. dr hab. med.  Zbigniew Lew-Starowicz –  wybitny specjalista  w zakresie psychiatrii i psychoterapii, autor i współautor licznych prac z zakresu psychiatrii i seksuologii, 
• dr Lidia D. Czarkowska psycholog, socjolog, trener, coach,
• ks. dr Jacek Prusak znany i poważany w Polsce psycholog i psychoterapeuta, autor wielu książek o tematyce duchowej,
• Agnieszka Przybysz – pionierka coachingu w Polsce, ekspert relacji, mentor biznesu z pasją, autorka wielu książek,
• Anita Kozłowski, neuropsycholog, psycholog motywacji z Kanady, z Uniwersytetu Alberta w Edmonton, twórca Strukturalnych Systemów Psychologii Transformacji, które rewolucjonizują proces myślowy. Wykłada  neurolingwistykę, stosuje leczenie psychologiczne najskuteczniejszymi metodami psychoterapeutycznymi, posiada praktykę kliniczną, którą rozpowszechnia na wielu kontynentach świata.

Konferencja w pierwszym dniu, zostanie zakończona bardzo innowacyjnie. Autorzy  nietuzinkowego projektu „Kolory Nadziei” Barbara Szafraniec oraz Ryszard Wolbach (były lider zespołu Harlem)  zaprezentują dwugodzinne szkolenie muzyczno – motywacyjne pt. „Szczęście nie jedno ma imię” – w formie anegdot i artystyczno – słownego przekazu nadadzą terapeutycznego charakteru naszemu życiu… wprowadzą uczestników  w świat tajemnic szczęścia wraz z konkretnymi receptami na utrzymanie tego stanu.
Zapraszamy do zapoznania się z dokładnym programem wydarzenia.
Zachęcamy do rejestracji. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Honorowy Patronat:
• Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl
• Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek
Partnerzy:
• Parlament Europejski – Europoseł Elżbieta Łukacijewska
• Rzeszów – Stolica Innowacji

Poniżej przedstawiamy wywiad z Anitą Kozłowski – neuropsychologiem.

 1. Rozmawiamy dziś, bo już po raz kolejny będzie Pani prelegentką na Ogólnopolskiej Konferencji „Psychologia-Medycyna-Duchowość Kolory Nadziei – Skaleczeni”, która odbędzie się w Rzeszowie 4-5 września 2021. Jak Pani wspomina Rzeszów i ubiegłoroczną Konferencję? Jaka jest Pani opinia na temat tego wydarzenia?
  Wydarzenie było fantastyczne, ludzie byli znakomici, wykłady genialne. Pani Joanna Hałaj – organizatorka, zrobiła fantastyczne, znakomicie zorganizowane wydarzenie. Wszystko było dopięte na ostatni guzik i zaopiekowany każdy detal. Bardzo fajnie to wspominam, bardzo…
 2. A w tym roku? Organizatorzy, długo Panią namawiali, aby przyjęła pani ponownie zaproszenie?
  Nie długo. Otrzymałam zaproszenie, na które bardzo się ucieszyłam. Ustaliłyśmy temat i podjęłam decyzję na „tak”. To wielka przyjemność móc tam być. Już nie mogę się doczekać września.
 3. Co tym razem inspirującego przekaże Pani uczestnikom podczas prowadzonego warsztatu?
  Postanowiłam, że tym razem poruszymy zagadnienie, które jest bardzo interesujące, mianowicie to, że możemy wejść we wszechświat kwantowy. Przekonałam się, że za pomocą naszych myśli, możemy manipulować czasem i przestrzenią i w ten sposób mieć decydujący wpływ na to, co się może wydarzyć. Wszystko co robimy, jest odzwierciedleniem tego co w nas już jest, odzwierciedleniem wewnętrznej mapy, z której kopiujemy/odtwarzamy. Pytanie jest, jak zapanować i modyfikować tym odtwarzaniem, aby zmienić kolej zdarzeń w świecie kwantowym. Jest na to pewien system. Zaczęłam używać go w terapii. Jeżeli np. ktoś się czegoś boi, czy czuje, że jego życie prowadzi do nikąd, to trzeba stworzyć drogę i wprowadzić w tym momencie w życie przy pomocy intencji, którą człowiek stwarza. Mamy więcej kontroli nad tym co się w naszym życiu dzieje, niż przypuszczamy – o tym będę mówić podczas warsztatu i w tym temacie zrobimy ćwiczenia. Nasza myśl, ma ogromną siłę gdy jest w odpowiedni sposób uformowana i ukierunkowana. Nasze myśli są jak pędzel, który maluje farbami na białej powierzchni. My jesteśmy artystą tworzenia czegoś, co jest dla nas ważne. Tutaj nie ma większego znaczenia to, czy wiemy jak coś zrobić, bo w momencie kiedy my podejmiemy decyzję, proces sam się pokaże. Decyzja jest nasieniem wszystkiego i dzięki niej otrzymujemy odpowiedź. W większości wypadków, ludzie boją się podejmować decyzje, boją się, że coś może się nie stać, że im się to nie uda. Często też strach wynika z tego, obawy przed tym kim będą, co dalej, jakie będą konsekwencje po tym kiedy faktycznie to osiągną. Ludzie mają w sobie blokady. Łatwo można je usunąć, i ta umiejętność jest bardzo potrzebne w terapii. Czasem blokada jest na poziomie „kim ja jestem”. Jeżeli nie jestem osobą, która zasługuje na to żeby mieć to co chce, albo, zdefiniowała się jako ta, która nie jest w stanie tego zrobić, to wtedy nic nie pomoże. Np. bywa, że osoba bardzo otyła, szybko chudnie i nagle po jakimś czasie wraca do swojej wcześniejszej wagi. Przyczyna jest taka, że osoba ta stając przed lustrem, widzi szczuplejszą osobę i nie poznaje w niej siebie, bo ciągle definiuje siebie jako osoba otyła. Wówczas, aby znowu „stać się sobą” wraca do poprzedniej (wyższej) wagi. Dopóki nie zdefiniuje się na nowo – jako zdrowa szczupła osoba – mechanizm będzie się powtarzał. To są systemy zakodowane niejednokrotnie w dzieciństwie, gdy ktoś ciągle słyszał np. że jest gruby. Są mechanizmy, którymi możemy to zmienić.
 4. W poprzednim roku, chętni mogli skorzystać z Pani pomocy w czasie konferencji i podczas całego pobytu w Polsce. Tym razem, też da Pani taką możliwość? Wiem, że wiele osób czeka na Panią z nadzieją.
  Oczywiście. Jak najbardziej, zawsze chętnie pomogę. Pojawił się też pomysł, aby w Polsce zorganizować taki kurs gdzie tego całego systemu możemy się nauczyć. To wiedza, której możemy użyć nie tylko w terapii czy coachingu, ale we wszystkich rodzajach komunikacji z ludźmi.
 5. W przeciągu ostatniego roku doświadczaliśmy wielu różnych i intensywnych emocji. Jakie są/będą tego możliwe skutki w zdrowiu fizycznym i psychicznym?
  Myślę że skutki będą nie tylko natychmiastowe ale też dalekosiężne. Ludzie stracili grunt pod nogami, ludzie potracili kontakt z innymi, stracili rodzinę, ktoś umierał i nie można było go odwiedzić w szpitalu. Człowiek poczuł się bezsilny i to poczucie bezsilności pozostawia piętno. Tego trzeba się pozbyć i to da się zrobić, można to wymazać ze swojej podświadomości. Metoda o której będę mówić, da ludziom nadzieję i dużą siłę w rękach aby pokierować tym co się dzieje. To co się działo/dzieje, jest jakby grupową hipnozą, którą dobrze rozumiem patrząc jak to wszystko się odbywa, jak oni to robią. To manipulacja, za pomocą której są w stanie przestraszyć dużą ilość ludzi, uzyskując wpływ na opinię publiczną, świadomość ludzi i kierowanie ich decyzjami.
 6. W terapii stosuje Pani również hipnozę. Może ona pomóc tym, którzy są pełni lęku z powodu wydarzeń po ostatnim roku?
  Jak najbardziej. Oczywiście.
  Wszystko w życiu jest hipnozą. Jesteśmy cały czas w stanie hipnozy. Np. jak oglądamy film, jesteśmy w to zaangażowani, to nie wiemy co się dzieje dookoła, bo nasza myśl jest skupiona na tej jednej rzeczy, którą przeżywamy emocjonalnie. Jeżeli hipnoza, której jesteśmy poddani odbiera nam poczucie własnej wartości, tworzy bezsilność i strach, to trzeba coś zrobić, aby się od tego uwolnić i zachować racjonalne myślenie.
 7. Czy możemy sami się wyleczyć w lęków, które w nas powstały?
  Jak najbardziej. Strach nie jest bezużyteczny, może dać energię. Możemy, pokierować myślą i podświadomością, by nie stać się jego ofiarą. Przejdziemy przez cały proces jak to zrobić, i usuniemy te lęki. Bo te lęki są tylko efektem twórczej myśli, którą mamy. Stworzyliśmy w naszym umyśle film, i jesteśmy w niego tak zaangażowani że straciliśmy poczucie czy coś jest, czy nie ma. Wiele osób żyje w przeszłości – ale życie w przeszłości, jest tylko funkcją odtwarzania czegoś co miało albo mogło mieć miejsce w przeszłości. Jednak teraz, samoistnie to nie istnieje. Jest to funkcja twórczej myśli naszego mózgu i możemy to umiejscowić tam gdzie miało miejsce – w przeszłości. Jest też kwestia przyszłości. Ma ona większe znaczenie niż przeszłość – możemy ją tworzyć aktywnie w tym momencie. Do tego używamy kwantowego mechanizmu twórczego, który w nas istnieje. Dzień jutrzejszy jest przyszłością dnia dzisiejszego
 8. Czyli widzimy się we wrześniu. Odwiedzi Pani tylko Rzeszów, czy jednak plany obejmują inne punkty na mapie Polski?
  Kawal świata trzeba lecieć z Kanady do Polski, więc trzeba to wykorzystać. Kraków taki cudny, góry takie piękne…