IV Edycja Zamczyska Trail

Bieg Zamczyska Trial – 15 czerwca 2019 r. Rymanów-Zdrój

Jest oficjalny komunikat przedstartowy zawodów!

– Biuro Zawodów czynne 15.06.2019 – Altany nad Czarnym Potokiem, od 08:30 do 09:30;
– Start 21km, godzina 10:00
– Start 10km, godzina 10:15
– Punkty odżywcze: 4km (woda), 7km (woda, cola, elektrolity, jedzonko), 10km (woda), 18km (woda, cola, elektrolity, jedzonko)
– Uwagi organizatora:
1. W związku z upałami, nie biegnijcie na “pusto”. Jak na półmaraton górski punktów odżywczych jest bardzo dużo, jednak prosimy i zalecamy, zabierzcie ze sobą dodatkowe płyny, absolutnie jest to bardzo ważne w tych warunkach. Nawadniajcie się już dzisiaj, pijcie elektrolity, rozpuście sobie w wodzie, którą weźmiecie na trasę. 
2. Limit wydłużymy o 15min, nie ciśnijcie na siłę, ważne aby spokojnie dotrzeć do mety. 
3. Zapoznajcie się z objawami przegrzania organizmu, reagujcie w porę.
4. Trasa jest trudna i wymagająca, liczne podbiegi i zbiegi, mało asfaltu, oszczędzajcie energię!
5. UWAGA! Jeżeli zawodnicy zapisani na Dychę, nie chcą pobiec trasą połówki niech czytają uważnie ten punkt! Trasa Półmaratonu i Dychy przebiega tak samo do okolic 9km. Tutaj 21km biegnie prosto asfaltem na most nad Taborem i dobiega do drogi głównej koło bloku i sanatorium Świtezianka. Dycha skręca 90 stopni w lewo i ma 1km do mety. Trasa Dychy nigdy nie dociera do drogi głównej, nigdy nie przekracza dużego mostu drogowego. Jeżeli taki most pojawi się wam na drodze, zawróćcie! Będą oznaczenia, strzałki na asfalcie oraz strażacy OSP Rymanów Zdrój. Ale z doświadczeń z zeszłego roku wiemy, że i tak część z was pobiegnie prosto… 
6. Bieg przeprowadzony jest w otwartym ruchu drogowym, uważajcie i przepuszczajcie jadące samochody! Drogę przekraczacie w dwóch miejscach, jedno będzie z asystą OSP, drugie bez! 
– Nocna Dycha!!
W związku z falą upałów, jesteśmy zmuszeni ze względów bezpieczeństwa odwołać ognisko po biegu. Nasza miejscówka nie zapewnia dostatecznego bezpieczeństwa w takich warunkach, nie mamy zgody na przeprowadzenie tego elementu imprezy. Przepraszamy. Spotykamy się o 20:30 (nie o 21 jak pierwotnie pisaliśmy) na miejscu startu/mety i ruszamy towarzysko na trasę. Nie będzie prowadzona klasyfikacja, biegniemy na luzie. Jak ktoś chce się ścigać, biec samemu, nie ma problemu. Jak ktoś chce w grupie również będzie taka opcja.
Pomalutku, bez spiny, totalny FUN i lecimy. Na mecie przygotujcie sobie napoje relaksacyjne, możemy w zamian za ognisko jeszcze miło czas chwilę razem spędzić.

źródło: www.facebook.com/zamczyskatrail

Fot. KREATION