Jak zdobyć bezpłatne wejściówki na Koncert Główny i inne wydarzenia w ramach Europejskiego Stadionu Kultury 2021?

Europejski Stadion Kultury 2021 zbliża się wielkimi krokami. Festiwal zaplanowano na 25-27 czerwca. Koncert Główny odbędzie się w Parku Sybiraków, pozostałe atrakcje kulturalne w kilku innych lokalizacjach na terenie miasta. Wkrótce ruszy rejestracja uczestników na poszczególne wydarzenia. Jak będzie można zdobyć bezpłatne bilety? Ilu widzów zobaczy w plenerze Koncert Główny?

Koncert Główny 2021: Koncert z udziałem publiczności w Parku Sybiraków

Roxie Węgiel na start, dalej kolektywy – Sylwia Grzeszczak i Jamala, Margaret i Kalush, Grubson i Dakhabrakha oraz Krzysztof Zalewski i Nizkiz, a na finał projekt Anawa 2020. Takie muzyczne atrakcje czekają 25 czerwca o godzinie 20.00 w Parku Sybiraków w ramach Koncertu Głównego ESK 2021. Wydarzenie, ku radości organizatorów, odbędzie się z udziałem publiczności, jednak przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności związanych z pandemią koronawirusa i przestrzeganiu stosownych obostrzeń. Co za tym idzie, teren będzie odpowiednio wygrodzony, a na widownię wejdą tylko:

  • OSOBY NIEZASZCZEPIONE przeciw COVID-19, które pobiorą bezpłatną wejściówkę ze strony https://estrada.rzeszow.pl/ i pokażą ją organizatorom na miejscu wydarzenia (limit 250 wejściówek),
  • OSOBY ZASZCZEPIONE przeciw COVID-19, które na miejscu przed wejściem na teren imprezy wypełnią stosowne oświadczenie (limit 5750 wejściówek).

To oznacza, że Koncert Główny w Parku Sybiraków będzie mogło oglądać na żywo 6000 widzów.

Osoby, którym nie uda się uzyskać wejściówki, wciąż będą mogły zobaczyć wydarzenie, ale w zaciszu domowym – Koncert Główny będzie transmitowany w TVP2 o godzinie 22.25.

Informacja o starcie rejestracji (pobieraniu bezpłatnych wejściówek) na Koncert Główny dla osób niezaszczepionych przeciw COVID-19 będzie ogłoszona na stronie https://estrada.rzeszow.pl/, http://stadionkultury.pl/ oraz profilach na Facebooku: https://www.facebook.com/EuropejskiStadionKulturyPL, https://www.facebook.com/EstradaRzeszowska.

Europejski Stadion Kultury 2021: Jak wejść do Klubu Festiwalowego na Bulwarach

Wstęp na wydarzenia odbywające się w Klubie Festiwalowym będzie także możliwy dwutorowo – przez rejestrację na stronie https://estrada.rzeszow.pl/ lub wypełnienie oświadczenia na miejscu wydarzenia (z wyłączeniem Smyk Arena – zapisy na https://rdk.rzeszow.pl/).

Jak wejść na wydarzenia poza Klubem Festiwalowym?

Europejski Stadion Kultury 2021 to nie tylko Koncert Główny i wydarzenia w Klubie Festiwalowym na Bulwarach, ale także kulturalne atrakcje w innych rejonach miasta. Bezpłatne wejściówki na wydarzenia Art Celebration (Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego), spektakl „Biruta i tajemnica Rzeki” (Teatr Maska) i Ciało.Obiekt (warsztaty i performance w BWA) będą dostępne TYLKO przez stronę https://estrada.rzeszow.pl/.

Inaczej będzie natomiast w przypadku wydarzeń Art Color Ballet (dziedziniec Zamku Lubomirskich) i Rzeszowskie Janusze (Rzeszowski Inkubator Kultury). Bezpłatne wejściówki będą dostępne na stronie https://estrada.rzeszow.pl/ i na miejscu wydarzenia. 

Źródło: Estrada Rzeszowska