Jakie jest Krosno Twoich marzeń?

Bajkowe, w kolorze fiołkowym i z warzywami na klombach, a może bez perspektyw i pomnika Roberta Portiusa? Artystki pytają Krośnian i Krośnianki o ich miasto marzeń.

Dokładnie za miesiąc rozpoczynają się obchody 40-lecia działalności BWA Krosno. Z tej okazji przez cały rok – od 14 maja 2022 do 14 maja 2023 – odbywać się będzie szereg wydarzeń i inicjatyw kulturalnych w Krośnie. Ideą jubileuszu jest świętowanie z całym miastem i w całym mieście. Dlatego organizatorzy wspólnie z autorkami artystycznej ankiety „Krosno miasto marzeń” zapraszają osoby mieszkające w Krośnie do włączenia się w świętowanie.

Przygotowujemy właśnie coś specjalnego, co dotyczy całego miasta i osób w nim mieszkających. Współpracujące z nami artystki stworzyły intrygującą ankietę, która jest niezbędnym elementem pierwszego przedsięwzięcia. Żeby je zrealizować, potrzebujemy wypowiedzi Krośnian i Krośnianek na temat Krosna jako miasta marzeń. Nie wyobrażamy sobie świętowania 40-lecia bez mieszkańców i mieszkanek, stąd nasza prośba do Państwa o wypełnienie ankiety. – zachęca Martyna Karpowicz, koordynatorka wydarzeń jubileuszowych z BWA Krosno.

To nie jest zwykłe badanie ankietowe – udział w nim jest okazją do uruchomienia swojej kreatywności i puszczenia wodzy fantazji. Wypełnienie artystycznej ankiety zajmuje ok. 7 min, skłaniając do surrealistycznej refleksji nad swoim miastem.

Ankieta dostępa jest pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdm3e-SYQkvON37x1VvfLS7O0GYv4mFB9rHG31uVayVlpZzQQ/viewform ]

Na wypełnione ankiety organizatorzy czekają do 19 kwietnia (wtorek), więc chętnym został już niecały tydzień. Odpowiedzi posłużą do przygotowania jubileuszowych wydarzeń artystycznych.

BWA Krosno to galeria sztuki i miejsce spotkań dla osób twórczych i wrażliwych na twórczość artystyczną. Galeria pomaga zrozumieć sztukę zainteresowanym w każdym wieku – zarówno dzieciom, młodzieży jak i dorosłym. Działa poprzez wystawy, warsztaty, rezydencje artystyczne, projekty kulturalne, animację, spotkania i partnerstwa. Dokumentuje i gromadzi sztukę współczesną, w tym szczególnie z regionu podkarpackiego. Działa od 1982 roku.

Źródło: BWA Krosno

Fot. BWA Krosno