Jasielskie muzeum zostanie rozbudowane

Muzeum Regionalne w Jaśle zostanie rozbudowane i zmodernizowane. Inwestycja wyniesie ponad 4,1 mln zł, z czego blisko 3 mln zł stanowić będzie unijne dofinansowanie.

Część południowa zostanie nadbudowana, a to pozwoli na stworzenie na ostatniej kondygnacji bardzo dużej sali ekspozycyjnej. Poza tym na pierwszym piętrze powstanie kolejna sala ekspozycyjna, kupimy nowe gabloty, ścianki, tak by w jak najlepszy sposób pokazać nasze niezwykle ciekawe eksponaty. Dodatkowo ekspozycje stałe zostaną przebudowane i uzupełnione multimediami – tłumaczy Mariusz Świątek, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaśle. – Warto zaznaczyć, że budynek po przebudowie będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz zostanie zwiększony poziom zabezpieczeń – dodaje dyrektor. Przebudowane zostaną także instalacje energetyczne i centralnego ogrzewania, a to przyczyni się do obniżenia kosztów eksploatacji.

W związku z koniecznością zabezpieczenia eksponatów i przygotowania budynku do prowadzenia prac budowlanych, Muzeum Regionalne w Jaśle przy ul. Kadyiego czynne będzie dla zwiedzających tylko do 5 czerwca br.

Remont ma zakończyć się w listopadzie 2021 roku. W tym czasie instytucja funkcjonować będzie w budynku przy ul. Wincentego Pola 41 (obecna siedziba PCK Jasło).

Fot. Muzeum Regionalne w Jaśle