Jaślanie dbają o swoje posesje

Mieszkańcy bloku przy ul. Jagiełły 13 w Jaśle wspólnie założyli i dbają o przyblokowy ogród kwiatowy (fotografie posesji publikowaliśmy w czerwcu br). Podobną inicjatywą mogą poszczycić się mieszkańcy bloku 11 A przy ul. Rafineryjnej. Zapraszamy do galerii.

Jedna z mieszkanek wkłada dużo wysiłku i serca w to, by podwórko tonęło w kwiatach od wiosny do jesieni. Nie sposób wymienić wszystkich gatunków jakie można tu podziwiać. Po wiosennej kolekcji orlików cieszą oko granatowe kosaćce syberyjskie, żółte tojeści, a z czasem pokaźne białe hortensje. Na uwagę zasługuje kolekcja różowych i fioletowych floksów i łany rudbekii w różnych odcieniach żółci. Oprawę dla kolorowych kwiatów stanowią zielono-białe funkie. Z rzadkich roślin odnajdujemy tu miododajny wielosił błękitny. Innym ciekawym okazem jest popłoch pospolity – również roślina miododajna. W ogrodzie znalazło się także miejsce na smaczne winogrona.
Gratulujemy mieszkańcom pięknie ukwieconej posesji i życzymy dalszych sukcesów ogrodniczych. Dzięki takim działaniom nasze Jasło staje się coraz piękniejsze, stąd też Urząd Miasta w Jaśle planuje nagrodzić te cenne inicjatywy proekologiczne.
UM w Jaśle