Kampania online promująca podkarpackie skarby architektury drewnianej

Trwa internetowa kampania promująca podkarpackie zabytki architektury drewnianej na pograniczu polsko-ukraińskim. Już teraz łączny zasięg kampanii blogerskiej przekroczył 220 000 odbiorców!

W tym sezonie turystycznym Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna kolejny raz zaangażowała topowych blogerów i vlogerów, by promować podkarpackie skarby architektury drewnianej i zachęcić turystów do wakacyjnego wypoczynku na Podkarpaciu.

Tym razem znajdujące się na Szlaku Architektury Drewnianej podkarpackie drewniane perełki i inne atrakcje turystyczne odkrywali podróżnicy z bloga: paragonzpodrozy.pl oraz szalonewalizki.pl. W ramach kampanii influencerzy opublikowali w swoich kanałach dwa filmy:

Perły Architektury Drewnianej Podkarpacia

Szlak Architektury Drewnianej Podkarpacia – niesakralne ciekawostki .

oraz dwa artykuły promujące podkarpackie dziedzictwo architektury drewnianej:

Drewnem i kamieniem. Najciekawsze smaczki polsko-ukraińskiego pogranicza”

Zachwycająca twarz BIESZCZADÓW. Na jeden dzień odpoczynku od szlaków

Filmy promujące szlak architektury drewnianej obejrzało już ponad 23 tysiące widzów!

Na Facebooku: @paragonzpodrozy, @szalonewalizkipl oraz Instagramie: @bartekszaro, @szalonewalizki_pl powstały także inspirujące wpisy poświęcone drewnianym atrakcjom turystycznym województwa podkarpackiego. Blogerzy w atrakcyjny wizualnie sposób prezentują jedną z najpiękniej położonych cerkwi na Podkarpaciu – cerkiew w Uluczu, unikatową, jedną z czterech bojkowskich cerkwi w Polsce – cerkiew w Smolniku n/Sanem, znajdującą się tuż przy granicy z Ukrainą drewnianą perełkę – cerkiew w Bystrem, najbardziej kolorową cerkiew w Świątkowej Wielkiej, czy cerkwie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO – cerkwie w Radrużu i Chotyńcu oraz kultową atrakcję turystyczną Podkarpacia – sanocki skansen. Na profilu @szalonewalizkipl podziwiać także można niesamowite drewnale Arkadiusza Andrejkowa.

Dostępne są także instastories – @bartekszaro – z wyprawy na podkarpacką część pogranicza polsko-ukraińskiego.

Kampania promocyjna online jest częścią składową działań realizowanych przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014–2020 w ramach projektu pn. „Transgraniczny Szlak Architektury Drewnianej szansą zachowania unikatowego dorobku dziedzictwa kulturowego polsko – ukraińskiego pogranicza”.

Zachęcamy do udostępniania powstałych treści:

PARAGON Z PODRÓŻY

Bartek Szaro

Twórca internetowy, autor bloga paragonzpodrozy.pl. Nie liczy odwiedzonych krajów, ale dobrze pamięta, że wszędzie bardzo mu się podobało. Uwielbia pisać o tanim podróżowaniu. Interesuje się turystyką zrównoważoną. Twórca największego w Polsce cyklu spotkań łączących podróżowanie i reportaż “Kontynenty | spotkaj podróżników”. Gospodarz cyklu spotkań “Nieturyści” w warszawskim PROMie Kultury Saska Kępa.

https://www.facebook.com/paragonzpodrozy/posts/4540169139345544

https://www.facebook.com/paragonzpodrozy/posts/4546384322057359

https://www.instagram.com/p/COpdS6SMcBs/

https://www.instagram.com/p/COtGerZMloM/

https://www.instagram.com/p/COznXgxs1tr/

https://www.instagram.com/p/CO56IvBsKRB/

Artykuły na blogu są także dostępne w j. ukraińskim:

https://tinyurl.com/ydh3sk4d

https://tinyurl.com/bzwn3r4m

SZALONE WALIZKI

Dorota i Jarek Kowalscy z Szalonych Walizek to autorzy bloga o podróżach na własną rękę po 50-ce, o nurkowaniu, pięknych miejscach na świecie, podróżniczych tipach i smakachregionów, które odwiedzają. Na blogu znaleźć można poradniki z różnych krajów, w czasie pandemii więcej oczywiście z Polski, opisy krótkich weekendowych wypadów, atrakcji, opisy kuchni, inspiracje podróżnicze, recenzje, posty fotograficzne a także filmy i vlogi.

https://www.facebook.com/szalonewalizkipl/posts/342876760540822

https://www.facebook.com/szalonewalizkipl/posts/347439530084545

https://www.facebook.com/szalonewalizkipl/posts/348103046684860

https://www.instagram.com/p/CQiHf58ogrl/

https://www.instagram.com/p/CQk1yaaM9Kb/

Źródło: Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna

Fot. Bartek Szaro