KBP zaprasza na XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza na XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Zasmakuj w Bibliotece”.

Z powodu pandemii koronawirusa wszystkie działania prowadzone będą online. Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza na stronę www.kbp.krosno.pl oraz na fanpage na Facebooku www.facebook/KBPKrosno.

Program:

11 maja

– godz. 12.00 – „Zasmakuj w legendach… – O Annie i Stanisławie Oświęcimiach Jana Tulika

Legendę czytać będą bibliotekarze KBP, a po wysłuchaniu treści będzie można rozwiązać quiz przygotowany w oparciu o czytaną legendę.

12 maja

godz. 10.00 – „Smaczne kąski” – polecamy książki o jedzeniu i zasadach zdrowego żywienia…

W formie infografiki zostanie zaprezentowane zestawienie polecanych przez bibliotekarzy książek dla dzieci o jedzeniu, zasadach zdrowego odżywiania oraz zbiorów przepisów, które rodzice mogą wykorzystać ze swoimi pociechami podczas wspólnej „zabawy w gotowanie”.

godz. 12.00 – „Zasmakuj w teatrze – Bardzo głodna gąsienica” – przedstawienieteatrzyku kamishibai

13 maja

– godz. 12.00 – „Zasmakuj w legendach… – Czarny rumak Odrzy-koń Jana Tulika

Legendę czytać będą bibliotekarze KBP, a po wysłuchaniu treści będzie można rozwiązać quiz przygotowany w oparciu o czytaną legendę.

14 maja

godz. 12.00 – „Hamburgerowa burza” – gra typu LARP

Fabuła gry opiera się na filmie animowanym „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe”. Rodzic wciela się w postać naukowca Flinta Lockwooda i odczytuje uczestnikom polecenia. Za każdą odpowiedź dzieci otrzymują żeton (za prawidłową odpowiedź jest to karta ze zdrową żywnością, za złą – z fast foodem). Wygrywa osoba, która ma najwięcej żetonów ze zdrowymi produktami żywnościowymi. Na zakończenie dzieci układają z zebranych żetonów piramidę zdrowego żywienia.

15 maja

godz. 10.00 – „Zasmakuj w przepisach – książki kucharskie dawniej i dzisiaj” – webinarium z transmisją on-line

– godz. 15.00 – „Zasmakuj w wierszach – Na straganie Jana Brzechwa” – animacja

Źródło: KBP