KMŚ 2018: Zwycięstwo Asseco Resovia Rzeszów!

W drugim meczu grupy B, Klubowych Mistrzostw Świata drużyna Asseco Resovii Rzeszów pokonała Sado Cruzeiro 3:2!

Gheorghe Cretu, trener Asseco Resovia Rzeszów: Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa, należało nam się. To jest grupa naprawdę fajnych zawodników, cały zespół pracuje bardzo ciężko i potrzebujemy takich zwycięstw. Dziś dobry serwis, współpraca blok-obrona i wysoka jakość przyjęcia były niezwykle ważne w kontekście tego zwycięstwa. Teraz musimy się skupić na kolejnym meczu, będziemy walczyć o każdą piłkę i postaramy się o kolejne zwycięstwo.

Marcin Możdżonek, kapitan Asseco Resovii Rzeszów: W obecnej sytuacji w jakiej się znajdujemy – fatalny bilans spotkań w PlusLidze, zawirowania w klubie i wokół niego, potrzebowaliśmy tego zwycięstwa jak ryba wody. Jesteśmy zadowoleni, że w końcu udało nam się przełamać niemoc, która panowała do tej pory i którą było widać też w czwartym secie, gdzie prowadzimy, ale w końcówce jednak przegrywamy tego seta. Na szczęście to my zachowaliśmy więcej zimnej krwi w piątej partii, pomimo nienajlepszego początku z naszej strony. Sami jeszcze nie do końca wiemy jakim potencjałem dysponujemy, ale po dzisiejszym spotkaniu można powiedzieć, że całkiem przyzwoitym, a na pewno to jeszcze nie jest nasze ostatnie słowo. Dla nas ten turniej jest okazją na przełamanie się i pokazanie kibicom, że potrafimy grać w siatkówkę na bardzo wysokim poziomie, miłą dla oka.

Kreling Fernando, Sada Cruzeiro: Przeciwnicy zagrali całkiem dobry mecz. Wprawdzie zrobili sporo błędów na początku spotkania, ale z czasem znacznie się poprawili. My zagraliśmy podobnie, ale popełnialiśmy błędy w kluczowych momentach, co zmieniła przebieg meczu na korzyść drużyny przeciwnej.

(Biuro Prasowe KMŚ 2018)