Koncert dla Sebastiana Gałuszki

Zapraszamy! Koncert dla Sebastiana!
21 września – Krosno Restauracja Parkowa 7, godz. 19:30

Sebastian Gałuszka jest krośnianinem. Z wykształcenia jest nauczycielem języka polskiego ale posiada także znakomite umiejętności matematyczne. Jego choroba często nie pozwala mu jednak funkcjonować swobodnie tak, jak każdemu obywatelowi. Oddajmy mu głos.

Sebastian Gałuszka 

“Mam na imię Sebastian i jestem „celebrytą”. Przykuwam uwagę. Jesteście na spacerze albo na zakupach i nagle… znowu ten facet. Porusza się jak Robocop potrzebujący natychmiastowej wizyty w warsztacie. Maskowata twarz, szurający chód, spowolnione niezdarne ruchy, przy kasie problemy z rozstaniem się z bilonem – albo uda mi się wysupłać potrzebną kwotę, albo, jak zwykle, zapłacę „grubymi”. Tylko ten wzrok kiedy próbuję nieudolnie włożyć do siatki wybrane wiktuały. Chciałem, jako znany „celebryta”, poprosić kogoś o pomoc. Być na tyle uprzejmym, bo przecież tak wyróżniona osoba będzie miała cały dzień udany. A i wnukom może kiedyś zdradzi tę wigilijną opowieść. Ale nie. Fakty są takie, że od 19 lat choruję na Chorobę Parkinsona i to dlatego tak przykuwam uwagę. Mylony jestem z pijakami, narkomanami i cyklistami – opowiada Sebastian. 

Jego historia, to jednocześnie opowieść prawie każdej osoby zmagającej się z chorobą Parkinsona i dlatego poprzez cykl koncertów dla tej szczególnej nam osoby, naszego przyjaciela Sebastiana chcemy wspólnie z właścicielami Restauracja Parkowa 7 zwrócić uwagę, że parkinsonicy są wśród nas, próbują żyć normalnie, poruszać się w znanym nam świecie a przede wszystkim… chcą tego, do czego każdy człowiek ma prawo- mówi Przemek Polański współorganizator cyklu „Koncertów dla Sebastiana”.

Jak każdego roku Restauracja Parkowa 7 w Krośnie zaprasza na koncert charytatywny dla zmagającego się z chorobą Parkinsona Sebastiana Gałuszki. Wydarzenie ma również na celu zwrócenie uwagi na osoby, które dotknięte tą straszną przypadłością, próbują funkcjonować i odnaleźć się w zwykłym życiu. W tym roku dla Bastka zagra duet Witek & Ptaszyński. Ponadto główny bohater wydarzenia, Sebastian Gałuszka będzie czytał swoje poezje.

W sobotę 21 września w Restauracji Parkowa 7 o godz. 19:30 odbędzie się koncert zespołu Witek & Ptaszyński. To alternatywno – rockowy duet akustyczny z Krakowa założony w 2016 przez Kacpra Witka (vel. Don Vito) – gitara solowa/rytmiczna oraz Macieja Ptaszyńskiego (vel. Cry of Pain) – wokal / gitara rytmiczna; którzy wcześniej tworzyli skład zespołu Voodoo Seeds. Graja autorskie piosenki i posiadają swój własny styl z charakterystyczną gitarą solową oraz dynamiczną rytmiką. W ich muzyce można usłyszeć mieszankę progresywnego alt rocka, grunge jak i wiele innych inspiracji oscylujących wokół rocka. Mają na koncie bagaż muzycznych doświadczeń, którym chętnie dzielą się podczas koncertów.
Całość wpływów z wydarzenia zostanie przeznaczona na rehabilitację Sebastiana Gałuszki. Organizatorzy przygotowali dodatkowo wiele niespodzianek. Wstęp 15zł.

Koncert dla Sebastiana
Restauracja Parkowa 7 w Krośnie
21 września g.19.00
Wstęp 15 zł

Wydarzenie na FB