Koncert finałowy XXV Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na Nutę Kantyczek” w JDK

Już w najbliższą sobotę, 11 stycznia o godz. 16.00 w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się koncert finałowy, w którym wystąpią laureaci grudniowych eliminacji XXV Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na Nutę Kantyczek”. Gościnnie wystąpi Beata Bednarz, laureatka, gość i juror wielu festiwali. Konkurs odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła i Księdza Dziekana Dekanatu Jasło Wschód. Partnerem wydarzenia jest sieć sklepów MPM. Wstęp bezpłatny.

Cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem konkurs adresowany jest do dzieci młodzieży z terenu Podkarpacia i województw sąsiednich. W tegorocznej edycji zaprezentowało się łącznie blisko 100 wykonawców (zespołów i solistów) we wszystkich kategoriach.

Głównym celem Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” jest ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego, poznawanie nieznanych i zapomnianych polskich kolęd i pastorałek oraz prezentacja efektów pracy młodych wykonawców i ich nauczycieli.

Każdy uczestnik, zgodnie z regulaminem przygotował dwa utwory: tradycyjną polską kolędę /pastorałkę oraz dowolną kolędę /pastorałkę. Jurorzy oceniali: autentyczność prezentacji i interpretacji, umiejętności wokalne, muzykalność wykonawców, aranżację, dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Beata Bednarz, wokalistka o niepowtarzalnej barwie i skali głosu. Dla całego pokolenia polskich wokalistów wzór profesjonalizmu, doskonałości i pasji w śpiewaniu. Instruktor warsztatów muzycznych i gospelowych, trener impostacji i emisji głosu. Laureatka, gość i juror wielu festiwali. Absolwentka i pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Zawodowe śpiewanie rozpoczęła w 1985 roku. Śpiewała z zespołami kojarzonymi z nurtem gospel m.in.: Heavy Blues, Amenband, przez kilka lat koncertowała z chórem Trzecia Godzina Dnia. Długie lata działalności Beaty Bednarz to współpraca z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej m.in. z: Krystyną Prońko, Mietkiem Szcześniakiem, Piaskiem, Edytą Górniak, Kayah, Marylą Rodowicz, Krzysztofem Kiljańskim, Grażyną Łobaszewską, Kasią Kowalską, Natalią Kukulską, Moniką Kuszyńską, Tatianą Okupnik, Wojciechem Karolakiem, Perfect, Budką Suflera czy T.LOVE.

Do współpracy zapraszali ją również: Katarzyna Gaertner, Adam Sztaba i jego orkiestra, m.in. przy II edycji „Idola” oraz w „Tańcu z gwiazdami” (edycje I – IV). Przez 15 edycji „Tańca z gwiazdami” śpiewała z orkiestrą pod dyrekcją Tomka Szymusia.

Najmłodszej widowni znana jest ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Król lew”, gdzie zaśpiewała tytułową piosenkę „Krąg życia”. Śpiewała też piosenki w polskiej wersji językowej do filmu „Mój brat niedźwiedź 2” oraz “Księżniczka i żaba”.

Wraz z Lorą Szafran I Patrycją Golą od roku 2005 – 2009 tworzyły zespół BIg Stars. Zespół dał się poznać w wielu programach telewizyjnych. Wystąpił na festiwalu w Opolu 2006 r. i 2007 r., a także na festiwalu w Sopocie 2006 r., gdzie zdobył III miejsce za wykonanie piosenki Roberta Chojnackiego „Teraz my”.

W 2008 r. Polsat emitowała serial „Agentki”, gdzie można było usłyszeć Beatę Bednarz w tytułowej piosence. W ostatnim odcinku „Niani”, emitowanym na antenie TVN wykonała piosenkę “Goodbye my love”, zaś w 2017 roku usłyszeliśmy ją w „Listach do M”.

Ponadto Beata Bednarz nagrała jedenaście solowych albumów.

JDK