Koncert Noworoczny Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej i uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie

Miejska Górnicza Orkiestra Dęta tradycyjnie już zaprasza do udziału w Koncercie Noworocznym.
6 stycznia 2020 r. dla krośnian, i nie tylko, wystąpi orkiestra pod batutą Wiesława Wojnara i uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie z klasy Tadeusza Półchłopka. Serdecznie zapraszamy!

Wystąpią: Miejska Górnicza Orkiestra Dęta w Krośnie – pod batutą Wiesława Wojnara oraz uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie – z klasy Tadeusza Półchłopka

fot. arch. RCKP Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej 2019,
autor Paweł Matelowski

Miejska Górnicza Orkiestra Dęta (Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie)
Orkiestra zaangażowana jest w działania artystyczne i życie kulturalne Krosna. Powstała w 1946 roku przy Zakładach Urządzeń Naftowych „Naftomet”. Od 2006 roku funkcjonuje w strukturach Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza.
W trakcie wieloletniej działalności batutę nad orkiestrą przejmowali kolejno Konstanty Ekiert, Józef Kołodziej, Marek Drwal i Ireneusz Fatyga. Od 2007 roku funkcję kapelmistrza pełni Wiesław Wojnar. Orkiestra prowadzi działalność koncertową, propagując kulturę muzyczną i swoje miasto. Koncerty orkiestry cieszą się niezwykłą popularnością i przyciągają wielu słuchaczy. Swoimi występami muzycy uświetniają organizowane w mieście uroczystości. W 2017 roku muzycy – docenieni przez Prezydenta Miasta Krosna – otrzymali odznaczenie „Za zasługi dla Krosna”.