Konkurs na Najlepszą Nalewkę Galicji

Unia Przedsiębiorczych zaprasza do udziału w Konkursie na Najlepszą Nalewkę Galicji. Od kilku lat wydarzenie odbywało się w ramach Zakątka Rozmaitości Galicyjskich, niemniej w tym roku z powodu odwołania imprez masowych, ogłoszenie wyników odbędzie się 29 sierpnia w trakcie IX Wieczoru Łemkowskiego.

Nalewka jest kwintesencją kuchni dworskiej, częścią tradycji sarmackiej, myśliwskiej, najbardziej polskim sposobem konserwacji, ziół, miodu, owoców. Nalewka zapobiega, leczy, smakuje. 

Konkurs na Najlepszą Nalewkę Galicyjską jest imprezą promocyjną mającą na celu promocję tradycji nalewkarskich, odkrywanie receptur na najlepsze nalewki i nagradzanie ich twórców. Konkurs wyjątkowo w tym roku nie odbywa się w ramach Zakątka Rozmaitości Galicyjskich, będącego elementem Festiwalu Kultur Pogranicza „Karpackie Klimaty” w Krośnie lecz wyniki ogłoszone zostaną 29 sierpnia o godz.20.00 w trakcie IX Wieczoru Łemkowskiego w Restauracji Parkowa 7 w Krośnie.

Uczestnicy zgłaszający się do Konkursu zobowiązani są dostarczyć swoje wyroby do siedziby stowarzyszenia w biurze Premix w godzinach 9.00-16.00 (Krosno ul. Czajkowskiego 9) do 24 sierpnia 2020.

Wyniki ogłoszone zostaną 29 sierpnia o godzinie 20.00 w trakcie IX Wieczoru Łemkowskiego w Restauracji Parkowa 7 w Krośnie